Koronavīruss sasniedzis arī Lietuvu
Papildināts

FOTO: Claudio Furlan / AP

Naktī uz piektdienu, 28. februāri, Lietuvā, Kauņā konstatēts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, vēsta portāls "15min.lt".

No Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas atgriezusies 39 gadus veca Šauļu iedzīvotāja, kurai konstatēta "Covid-19" saslimšana.

Inficētā sieviete ir ievietota izolatorā Šauļu slimnīcā, bet trīs viņas ģimenes locekļi tiek novēroti.  

"Tiek ziņots, ka šai pacientei ir viegli simptomi, šobrīd viņai nav temperatūras, tiek veikta nepieciešamā ārstēšanās. Šīs sievietes, kā arī kā citu ceļotāju, kas atgriežas no vīrusa skartajām zonām, monitorings tiek veikts kopš atgriešanās brīža Lietuvā," paziņojumā norādīja ministrija.

Trim pacientes ģimenes locekļiem, kas arī tiek novēroti slimnīcā, šobrīd nav koronavīrusa simptomu.

"Gan sieviete, gan viņas ģimenes locekļi - brālis un vecāki - šobrīd atrodas slimnīcā. Sieviete jūtas lieliski, viņas ģimene arī jūtas labi, tomēr attiecībā uz ģimenes locekļiem tiek veikti testi, lai noskaidrotu, vai viņi nav vīrusa pārnēsātāji," piektdien radio LRT sacīja premjera padomnieks Skrimants Malinausks.

Sieviete kopā ar kolēģiem apmeklējusi Itāliju, kur piedalījusies konferencē.

Tiek veikta to cilvēku novērošana, kuriem bijuši tuvi kontakti ar sievieti. Tiesa gan, nevienam no viņiem simptomi nav parādījušies.

Sieviete nogādāta Šauļu slimnīcā, jo viņa dzīvo netālu no Šauļiem, sacīja premjera padomnieks.

Sievietei koronavīrusa diagnoze apstiprināta vienos naktī.

Atbilstoši situācijai piektdienas rītā Lietuvā kopumā veikti 67 testi aizdomās par koronavīrusu. Vēl tiek gaidīti septiņu pārbaužu rezultāti.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka ceturtdien, 27. februārī, arī Igaunijā reģistrēts pirmais saslimšanas gadījums, kas ieradies Igaunijā no Rīgas.

Inficētais Irānas pilsonis Rīgā ielidojis no Irānas tranzītā caur Turciju. Uz Rīgu no Turcijas tiešos reisus veic Turcijas aviokompānija "Turkish Airlines", kuras lidmašīna no Stambulas vakar ielidoja Rīgā plkst. 11.20.

Autobusu satiksmes kompānija "Lux Express" paziņojusi, ka ar jauno koronavīrusu "Covid-19" inficētais Irānas pilsonis izbraucis ar tās autobusu no Rīgas plkst. 14 un ieradies Tallinā plkst. 18.30. Uz šo reisu pārdotas 24 biļetes.

Uz augšu