Pk 30.10.2020.

Vairākas durtas brūces dažādās ķermeņa daļās. Jelgavā tiesās vīrieti un sievieti par slepkavību

Brasas cietums četri mēneši pēc tā slēgšanas

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Valsts policija (VP) Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodevusi kriminālprocesu pret 1990. gadā dzimušiem sievieti un vīrieti par pagājušajā gadā augustā Jelgavā izdarītu slepkavību, informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Vīrieša līķis atrasts pērn 24. augustā kādā privātmājā. Vīrietim konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes - vairākas durtas brūces dažādās ķermeņa daļās un galvas traumu.

Jau nākamajā dienā aizdomās par vīrieša slepkavību policisti aizturēja 1990. gadā dzimušus vīrieti un sievieti, kuri jau agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā. Abām personām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizturētā sieviete un bojāgājušais vīrietis bija savstarpēji pazīstami, kā arī konstatēts, ka pēc slepkavības no mājokļa nozagtas dažādas mantas un nauda. 

Pirmstiesas izmeklēšanā ir nostiprināti pierādījumi pret abiem aizdomās turētajiem, skaidroja Kalniņa, un šonedēļ VP darbinieki kriminālprocesu nodeva Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Kriminālprocess uz nodošanas brīdi kvalificēts pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta, kas nosaka, ka par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa, soda ar mūža ieslodzījumu, brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat abas personas tiek turētas aizdomās zādzības pastrādāšanā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.