S 24.10.2020.

Policija uzsākusi kriminālprocesu par ugunsgrēku mašīnu pārdošanas laukumā

Valsts policija. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par ugunsgrēku automašīnu pārdošanas laukumā Rīgā, Raudas ielā, aģentūrai LETA apstiprināja policijā.

Sākotnējā informācija liecina, ka, iespējams, ir notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Kriminālprocesā tiks skaidroti precīzi notikušā apstākļi. Pavisam kopā bojātas 28 automašīnas.

Kā vēstīts, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz ugunsgrēku Raudas ielā saņēma ap plkst.1.23. Kopējā degšanas platība bija 50 kvadrātmetri.

Ugunsgrēks izcēlās SIA "Transporent", kas Latvijā strādā ar zīmolu "Sixt", lietoto automašīnu pārdošanas vietā Raudas ielā 12, aģentūrai LETA apstiprināja "Transporent" pārstāve Anta Lapa.

Viņa norādīja, ka neviens cilvēks nav cietis, bet uguns skarto automašīnu skaits pašlaik tiek apzināts.

"Mums nav zināmi degšanas izcelšanās iemesli. Tas pašlaik tiek skaidrots, sadarbojoties ar Valsts policiju, kas ir uzsākusi izmeklēšanu," norādīja Lapa, piebilstot, ka uzņēmums pašreiz aplēš kopējos zaudējumus, bet visas automašīnas bija apdrošinātas.

Lapa teica, ka plašāku informāciju par notikušo un sekām varēs sniegt, kad pašiem būs pieejama plašāka informācija.

"Transporent" reģistrēta 2005.gadā un tās pamatkapitāls ir 142 240 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu rādītāji par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā "Transporent" strādāja ar 14,707 miljonu eiro apgrozījumu un 514 749 eiro peļņu. "Transporent" lielākais īpašnieks, kuram pieder 45% daļu, ir Marats Blate. Pa 22,5% daļu pieder Ivetai Briedei un Harijam Briedim, bet pa 5% daļu pieder Vitai Štelmaherei un Arnim Jaudzemam.