Video ⟩ Jauna informācija par liesmojošo 21 spēkratu autoplacī Rīgā

Ugunsgrēks angārā Matrožu ielā 7/9.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgā automašīnu pārdošanas laukumā naktī uz piektdienu, 28. februāri, degusi 21 automašīna. Apkārtējie spriež, ka kāds šādā veidā brīdinājis vietējā auto plača īpašniekus par savu neapmierinātību, vēsta raidījums "Degpunktā".

Ugunsgrēks izcēlies SIA "Transporent", kas Latvijā strādā ar zīmolu "Sixt", lietoto automašīnu pārdošanas vietā Raudas ielā 12, apstiprināja "Transporent" pārstāve Anta Lapa.

Viņa norādīja, ka neviens cilvēks nav cietis, bet uguns skarto automašīnu skaits pašlaik tiek apzināts.

Izsaukums uz Raudas ielu saņemts ap plkst. 1.23. Kopējā degšanas platība bija 50 kvadrātmetri.

Glābēji uzlauza vārtus, lai nodrošinātu piekļuvi liesmu perēkļiem. Aina gan pavērusies visai savāda, jo automašīnas degušas pamīšus, nevis tuvu viena otrai. Šo aizdomīgo faktu pamanīja arī uzņēmuma bijušais darbinieks, kas atskrēja novērtēt situāciju.

Citi strādnieki redzējuši, ka notikuma vietā mētājas pierādījumi, kas liecina par ļaunprātīgu dedzināšanu.

Atriebības teoriju uzņēmuma pārstāvji neapstiprina un uzticas, ka policija un apdrošināšanas kompānija spēs rast skaidrojumu ugunsgrēka cēlonim. Iespējams, pierādījumus sniegs arī novērošanas kamerās redzami kadri.

"Mums nav zināmi degšanas izcelšanās iemesli. Tas pašlaik tiek skaidrots, sadarbojoties ar Valsts policiju, kas ir uzsākusi izmeklēšanu," norādīja Lapa, piebilstot, ka uzņēmums pašreiz aplēš kopējos zaudējumus, bet visas automašīnas bija apdrošinātas. 

Lapa teica, ka plašāku informāciju par notikušo un sekām varēs sniegt, kad pašiem būs pieejama plašāka informācija. 

"Transporent" reģistrēta 2005.gadā un tās pamatkapitāls ir 142 240 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu rādītāji par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā "Transporent" strādāja ar 14,707 miljonu eiro apgrozījumu un 514 749 eiro peļņu. "Transporent" lielākais īpašnieks, kuram pieder 45% daļu, ir Marats Blate. Pa 22,5% daļu pieder Ivetai Briedei un Harijam Briedim, bet pa 5% daļu pieder Vitai Štelmaherei un Arnim Jaudzemam. 

Video: Raidījuma "Degpunktā" sižets

Uz augšu