Foto un video ⟩ "Pēc būtības kvadracikls." Drīzumā Eiropā būs pieejami īpaši mazi elektromobiļi (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Citroen Ami
Citroen Ami Foto: Citroen

Jau 2020. gada vasarā "Citroen" Eiropas tirgū laidīs jaunu mini elektromobili - "Citroen Ami". Tas maksās no 6000 eiro, tiks tirgots un konfigurēts tiešsaistē. Pēc tam "Ami" tiks nogādāts līdz pircēja dzīvesvietai. To varēs arī savākt konkrētā vietā, gluži kā sūtījumu no interneta veikala.   

Foto: Elektriskais "Citroen Ami"

Kā minēts, Ami nebūs obligāti jāiegādājas, to varēs arī nomāt. Šādā gadījumā būs jāveic pirmā iemaksa apmēram 2600 eiro apmērā un tālākajā periodā jāmaksā 20 eiro mēnesī. Protams, arī par elektrību jāmaksā pašiem, taču pozitīvais apstāklis ir tāds, ka mašīnītes grīdā iebūvēto 5,5 kilovatstundu bateriju no visparastākās 220 voltu rozetes var uzlādēt trīs stundās. Tam paredzēts pasažiera durvīs paslēptais kabelis.

Foto: Citroen

Par īpaši dinamisku šo transportlīdzekli nenosauksi un uz šosejas rādīties ar to būtu neprāts. Tomēr pilsētā Ami lietotājam vajadzētu justies komfortabli, jo ar to var paātrināties līdz 45 km/h un ar uzlādes reizi nobraukt 70 kilometrus. 

Foto: Citroen

Citroen Ami ir 2,41 metru garš, tātad pat nedaudz garāks par Renault Twizzy, 1,39 metrus plats (neskaitot spoguļus) un 1,52 metrus augsts. Ami apgriešanās apļa diametrs ir 7,2 metri.

Ami būtībā ir kvadricikls ar slēgtu virsbūvi un arī Citroen to pieskaita kvadricikliem. Mūsu pusē šāda auto lietošanai pietiktu ar B1 kategorijas tiesībām vismaz 16 gadu vecumu sasniegušiem jauniešiem, turpretī Francijā lietotājam nepieciešams vien derīgs satiksmes drošības sertifikāts un viņam jābūt vismaz 14 gadus vecam.

Foto: Citroen

Jāpiebilst gan, ka šobrīd Ami plānots piedāvāt tikai dažās Eiropas valstīs. Francijā Citroen sāks pieņemt pasūtījumus marta beigās, bet dažus mēnešu vēlāk rindā varēs stāties arī interesenti Spānijā, Itālijā, Beļģijā, Portugālē un Vācijā. 

Foto: Citroen
Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu