Kristiešiem Rīgā palīdzēs iepazīties "ātrajos randiņos"

FOTO: pexels.com

Sestdien, 7.martā, Rīgā norisināsies otrais "kristīgais ātrais randiņš", kuru organizē "Christian Speed Dating Latvia", aģentūra LETA uzzināja Romas katoļu baznīcā.

Kā paskaidroja šīs iniciatīvas autore Līva Eglīte, ideja par šāda pasākuma rīkošanu radusies pērn, kad sarunas laikā ar draudzeni viņa konstatējusi, ka kristīgajā vidē cilvēkiem vecumā virs 25 ārpus savas draudzes nav platformas, kur satikties.

Jauniešiem ir jauniešu pasākumi un konferences, ir laulāto kursi un pasākumi pāriem, bet tiem, kuriem nav "otrās pusītes" īsti neesot vieta, kur sanākt kopā un iepazīties, atklāja Eglīte. Viņa skaidroja, ka bija dzirdējusi par kristīgajiem "Speed dating" ārzemēs un tā radās ideja pamēģināt šādu pasākumu sarīkot arī Latvijā.

Citu valstu pieredze liecina, ka šie pasākumi ir ļoti populāri, uzsvēra baznīcā. Kā piemērs tika minēts Skandināvijas valstis, kurās piesakoties tikšanām, jāgaidot rindā trīs mēnešus.

Turpretī Latvijā situācija esot citādāka, jo šeit pastāvot "liels stereotipu "valis" attiecību jomā ar pretējo dzimumu". Idejas iniciatore skaidroja, ka kristīgajā vidē aiziet uz tikšanos ar pretējo dzimumu automātiski nozīmējot, ka tas ir "randiņš" - "ar nolūku kaut kad nākotnē precēties, un tas uzliekot "spiedienu"".

Pēc Eglītes domām, jaunieši ir pazaudējuši vienkāršo draudzības elementu, būt vienkārši labiem draugiem, arī starp pretējiem dzimumiem.

Pirmais šāda veida pasākums Latvijā norisinājās aizvadītā gada jūlijā, un, ņemot vērā apmeklētāju interesi, randiņi notiks atkal. Eglīte arī pavēstīja, ka viņas rīcībā esošā informācija liecina, ka viens pāris no pagājušā gada pasākuma, iespējams, jau šogad precēsies.

Pagaidām pasākums notiek reizi gadā cilvēkiem virs 25 gadu vecuma un "Speed Dating" pasākums notiek "Cafe Film Noir", Rīgā, Elizabetes ielā 61. Sarunas ar katru pretējā dzimumu dalībnieku ilgst piecas minūtes un sarunām var izvēlēties savas tēmas vai arī izmantot jau iepriekš sagatavotus jautājumus.