"Covid-19" upuru skaits pārsniedzis 3000

Speciālisti aizsargtērpos gatavojas pārbaudīt no kuģa "Diamond Princess" evakuētos pasažierus.

FOTO: Reuters/ScanPix

Visā pasaulē ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" miruši jau vairāk nekā 3000 cilvēku, liecina varasiestāžu pirmdien publiskotā informācija.

Inficēšanās ar "Covid-19 vīrusu" konstatēta vairāk nekā 88 000 cilvēku, un vīruss no Ķīnas izplatījies vairāk nekā 60 valstīs.

Dienvidkoreja, kur ir lielākais inficēto skaits ārpus Ķīnas, šodien ziņoja par gandrīz 500 jauniem saslimšanas gadījumiem, līdz ar to kopējais inficēto skaits pārsniedzis 4200.

Ķīna šodien ziņoja par 42 nāves gadījumiem, kas visi reģistrēti Hubei provincē. Kopumā Ķīnā miruši vairāk nekā 2900 cilvēku, bet inficēto skaits pārsniedzis 80 000. Šī statistika neietver īpašos administratīvos rajonus Honkongu un Makao.

Jaunākie dati liecina, ka Ķīnā vīrusa izplatība palēninās.

Irānā ar "Covid-19" miruši jau 54 cilvēki, bet inficēto skaits pieaudzis līdz 978, svētdien ziņoja šīs valsts Veselības ministrija.

ASV varasiestādes šodien apstiprināja otro "Covid-19" nāves gadījumu Savienotajās Valstīs. Mirušais ir vīrietis vecumā virs 70 gadiem, kurš dzīvoja pansionātā netālu no Sietlas.

Amatpersonas Dominikānā un Francijā apstiprināja pirmos inficēšanās gadījumus Karību reģionā.

Dominikānā ar jauno koronavīrusu inficējies 62 gadus vecs Itālijas pilsonis, kas ieradās valstī 22. februārī.

Francija apstiprināja, ka inficēšanās konstatēta trīs cilvēkiem Gvadelupā.

Itālijā, kas ir "Covid-19" smagāk skartā valsts Eiropā, inficēto skaits nedēļas nogalē gandrīz divkāršojās, sasniedzot nepilnus 1700.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) norādīja, ka "Covid-19 vīruss" sevišķi skar cilvēkus, kas vecāki par 60 gadiem, un cilvēkus, kas jau cieš no citām slimībām.

"Covid-19" mirstības rādītājs svārstās starp diviem un pieciem procentiem, kas ir daudz lielāks nekā gripai, kuras mirstības rādītājs ir vidēji 0,1%, bez zemāks nekā akūtā elpošanas sistēmas sindromam (SARS), kura mirstības rādītājs ir 9,5%.