Latvijas basketbola izlases ģenerālmenedžeris Štālbergs negaidīti paziņo par atkāpšanos no amata

Artūrs Štālbergs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas basketbola izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs nolēmis atkāpties no ieņemtā amata, savā "Twitter" kontā ziņo pats speciālists.

Plašāku informāciju par pieņemtā lēmuma pamatojumu gan Štālbergs nesniedza. Par vienu no iespējamiem iemesliem varētu minēt Štālberga strikto nostāju jautājumos, kas saistīti ar spēlētāju motivāciju pārstāvēt valstsvienību. Tāpat situāciju, visticamāk, neuzlaboja  arī piedzīvotie zaudējumi pirmajās divās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs

Vispirms, 21. februārī Latvijas izlase ar viena punkta starpību piekāpās Bosnijas un Hercegovinas vienībai, bet trīs dienas vēlāk latvieši dramatiskā cīņā piekāpās Bulgārijas basketbolistiem.

Jau pirms abām 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm ģenerālmenedžeris atklāti pauda, ka neizprot dažu basketbolistu motivāciju nedoties palīgā "sarkanbaltsarkanajiem".

Kā vēsta Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā publicētā informācija, līgumsaistības pārtrauktas pēc abpusējas vienošanās. Savukārt, ievērojot līguma konfidencialitātes noteikumus, abas puses vienojušās nekomentēt iemeslus.

Savukārt iepriekš vairākas basketbolam tuvu stāvošas amatpersonas, tostarp LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, pauda, ka Štālbergam līdz šim nav izdevies izpildīt vairākus mērķus, kurus viņš iekļāva savu prioritāri darāmo darbu sarakstā, kad kandidēja uz ģenerālmenedžera amatu.

Štālbergs par izlases ģenerālmenedžeri tika iecelts vien pagājušajā jūnijā.

Štālbergs ir Liepājas basketbola audzēknis, kurš izglītību ieguvis ASV, Īvansvilas Universitātē. Spēlētāja karjeras laikā pārstāvēja Latviju U-18 un U-20 Eiropas čempionātos, kā arī bija valstsvienības sastāvā 2009.gada Eiropas čempionātā, pēc tam uzsākot trenera gaitas.

Pirms divām sezonām Štālbergs vadīja Latvijas komandu "Liepāja", bet pirms tam viņš strādāja Lietuvas augstākās līgas klubā Panevēžas "Lietkabelis", taču aizpērn decembrī latviešu speciālists tika atbrīvots no galvenā trenera amata.

Vēl pirms tam Štālbergs vadīja Krievijas klubu "Ņižņij Novgorod", kas startēja VTB Vienotajā līgā un ULEB Eirokausā.

Štālbergs iepriekš strādājis arī Latvijas čempionāta komandu "Liepājas lauvas" un "Valmiera" treneru kolektīvos, kā arī Ukrainas augstākās basketbola līgas komandā "Mykolaiv", būdams galvenā trenera latvieša Agra Galvanovska palīgs. Savukārt "Ņižņij Novgorod" vienībā Štālbergs sākotnēji bija Ainara Bagatska palīgs. Tāpat viņš bijis Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, 2014.gadā aizvedot komandu līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām.

Uz augšu