Pk 26.02.2021.

Pozitīvais no koronavīrusa izplatīšanās - Ķīnā strauji uzlabojusies gaisa kvalitāte

Ilustratīvs attēls

FOTO: Cao Jianxio /SIPA ASIA/SIPA

Jaunā koronavīrusa ("Covid-19") uzliesmojumam Ķīnā novērotas arī pozitīvas sekas. Vienā no lielākajām pasaules valstīm strauji uzlabojusies gaisa kvalitāte vairākos reģionos, vēsta ASV raidsabiedrība CNN.

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) un Eiropas Kosmosa aģentūras jaunākie satelītuzņēmumi apliecina būtisku gaisa piesārņojuma samazināšanos plašos Ķīnas apvidos.

Pēc koronavīrusa izplatības sākuma pagājušā gada decembrī daudzas rūpnīcas pārtrauca darbu, bet transporta kustība daudzviet tika ierobežota, lai nepieļautu vīrusa tālāku izplatību.

FOTO: EPA/Scanpix

Satelītuzņēmumos, kas veikti no 1. līdz 20. janvārim, redzams būtiska slāpekļa dioksīda koncentrācija atmosfērā virs Ķīnas, savukārt attēlos, kas uzņemti no 10. līdz 25. februārim, slāpekļa dioksīda koncentrācija ir ievērojami mazinājusies.

Slāpekļa dioksīds ir dzeltenīgi brūna gāze, ko rada transporta līdzekļi, spēkstacijas un rūpnīcas.

NASA zinātnieki uzver, ka slāpekļa dioksīda koncentrācijas samazinājums visuzskatāmāk ir novērojams virs Ķīnas pilsētas Uhaņas, kur pagājušā gada decembrī aizsākās jaunā vīrusa uzliesmojums.

Redaktors iesaka