T 21.10.2020.

Ķīnā zemākais jaunu "Covid-19" gadījumu skaits kopš janvāra, citviet saslimušo skaits pieaug

Sieviete Pekinas ielās.

FOTO: AP/Scanpix

Jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 2943, pēdējo 24 stundu laikā ar šī vīrusa izraisīto slimību "Covid-19" nomirstot 31 cilvēkam, otrdien, 3. martā, paziņoja Nacionālā veselības komisija

Visi jaunie nāves gadījumi ir reģistrēti uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. 

Infekcijas gadījumu skaits pēdējo 24 stundu laikā ir pieaudzis par 125 un sasniedzis 80 151. No jaunajiem infekcijas gadījumiem tikai 11 bijuši ārpus Hubei provinces.

Jauno infekcijas gadījumu skaits ir mazākais vienas diennakts laikā kopš 20. janvāra.

Ķīnas valdība uzskata, ka "uzvara" pār koronavīrusu tiks panākta pirms pavasara atnākšanas, paziņoja Ķīnas vēstnieks ANO Džans Dzjuņs.

Vēstnieks preses konferencē ANO mītnē Ņujorkā sacīja, ka "Ķīnas cīņā pret koronavīrusu tiešām ir milzu progress, un situācija tiešām kļūst stabila".

Tikmēr Dienvidkorejā ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" saslimuši jau vairāk nekā 4800 cilvēku, kas ir lielākais skaits ārpus Ķīnas, otrdien paziņojušas varasiestādes.

Dienvidkorejas Slimību kontroles un novēršanas centrs paziņoja, ka reģistrēti 477 jauni inficēšanās gadījumi un divi jauni nāves gadījumi. Kopumā Dienvidkorejā pēc inficēšanās ar "Covid-19" vīrusu miruši jau 28 cilvēki.

Pēdējās dienās inficēšanās gadījumu skaits Dienvidkorejā ir strauji pieaudzis, varasiestādēm veicot koronavīrusa testus vairāk nekā 260 000 Šinčondži Jēzus baznīcas locekļu.

61 gadu vecai šīs sektas loceklei 10. februārī sākās drudzis, bet viņa apmeklēja vismaz četrus dievkalpojumus Degu pilsētā, pirms viņai tika diagnosticēts šis vīruss.

Vairāk nekā puse cilvēku, kam konstatēta inficēšanās ar "Covid-19" vīrusu, ir saistīti ar Šinčondži Jēzus baznīcu.

"Covid-19" dēļ Dienvidkorejā atcelts lērums pasākumu un visā valstī par trim nedēļām pagarināti brīvlaiki skolās un bērnudārzos.

Centrālā banka brīdinājusi par ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos, norādot, ka "Covid-19" epidēmija kaitēs gan patēriņam, gan eksportam.

Maroka pirmdien paziņoja, ka vienam tās pilsonim jaunā koronavīrusa tests bijis pozitīvs, un tas ir pirmais šī koronavīrusa gadījums šajā Ziemeļāfrikas valstī.

Inficētais vīrietis, kurš nesen ieradās no Itālijas, ir stabilā stāvoklī un pašlaik ievietots slimnīcā Kasablankas pilsētā, paziņoja Veselības ministrija.

Par pirmo jaunā koronavīrusa gadījumu pirmdien paziņoja vēl viena Ziemeļāfrikas valsts - Tunisija. Pirms dažām stundām tika pavēstīts, ka 40 gadus vecam Tunisijas pilsonim, kurš arī atgriezies no Itālijas, šī vīrusa tests ir pozitīvs.

Āfrikā līdz šim ir reģistrēti vismaz 11 jaunā koronavīrusa gadījumi.

Senegālas veselības ministrs Abdulaje Diufs Sarrs sacīja, ka valstī reģistrēts pirmais "Covid-19" pacients - Francijas pilsonis, kurš divus gadus dzīvo Senegālā. Pacients 26.februārī atgriezās no Francijas apmeklējuma un devās uz privātu slimnīcu koronavīrusa testa veikšanai. Šis vīrietis ir ievietots karantīnā.

Ēģiptes veselības iestādes paziņoja, ka šajā valstī apstiprināts otrs jaunā koronavīrusa gadījums. Otrs inficētais ir kāds vīrietis no ārzemēm, bet viņa pavalstniecība netika izpausta. Pirmais pacients bija ievietots karantīna, bet ir izveseļojies un izrakstīts no slimnīcas.

Alžīrija pirmdien paziņoja par četriem jauniem koronavīrusa gadījumiem, palielinot kopējo gadījumu skaitu šajā valstī līdz pieciem.

Par pirmo koronavīrusa gadījumu pirmdien paziņoja Nigērija. Pacients ir Itālijas pilsonis, kurš strādā Nigērijā un bija atgriezies Lagosā no Milānas.

Savukārt ASV ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19" mirušo skaits ir pieaudzis līdz sešiem cilvēkiem, un viņi visi miruši Vašingtonas štatā valsts ziemeļrietumos, pirmdien paziņoja vietējās amatpersonas, informējot par četriem jauniem nāves gadījumiem.

Visi seši upuri miruši Evergrīnas medicīnas centrā Kērklendas pilsētā uz austrumiem no Sietlas. Vašingtonas štatā arī reģistrēti vēl 14 infekcijas gadījumi ar jauno vīrusu.

Četri no mirušajiem bija veco ļaužu pansionāta iemītnieki Kērklendā.

Vašingtonas štata Kingas apgabals, kurā atrodas Sietla un Kērklenda, pirmdien izsludināja ārkārtas stāvokli, kas dod iespēju veikt "ārkārtējus pasākumus" cīņai pret slimības uzliesmojumu.

Amatpersonas paziņoja, ka mirušie bija gados veci vai cilvēki, kuriem jau bija veselības problēmas. Pirmais upuris, kura nāve tika apstiprināta sestdien, bija vecumā no 50 līdz 60 gadiem, bet vismaz četri bija vecāki par 70 vai 80 gadiem. 

Jaunais vīruss ASV ir diagnosticēts 91 cilvēkam, informēja Slimību kontroles un novēršanas centri.