Sv 25.10.2020.

Dienvidkorejā "Covid-19" epicentrā esošās sektas līderim draud apsūdzības netīšā nonāvēšanā

Lī Manhī (no kreisās) preses konferencē.

FOTO: Reuters/ScanPix

Dienvidkorejā līdz šim konstatēti vairāk nekā 4800 saslimšanas gadījumi ar "Covid-19", no kuriem vairāk nekā puse ir kristiešu sektas Shinčhonji baznīcas biedri. Tās līderim draud tiesvedība par saslimšanas gadījumu slēpšanu, ziņo raidorganizācija BBC.

Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas pašvaldība lūgusi prokuratūrai ierosināt lietu pret sektas dibinātāju Lī Manhī un vēl 11 citiem cilvēkiem.

Viņi slēpuši daļas saslimušo biedru vārdus no Dienvidkorejas veselības dienestiem, kuri centās ierobežot vīrusa izplatību. 

Dienvidkoreja piedzīvojusi smagāko vīrusa uzliesmojumu ārpus Ķīnas. Līdz šim ziņots par vairāk nekā 4800 saslimušajiem un 28 nāves gadījumiem.

Dienvidkorejas varasiestādes uzskata, ka Shinčhonji baznīcas biedri februārī viens otru inficēja sanāksmē Tegu pilsētā, bet pēc tam izklīda pa visu valsti.

Seulas pašvaldība svētdien iesniedza sūdzību prokuratūrā. Tajā 12 Shinčhonji baznīcas līderi apsūdzēti netīšā nonāvēšanā, kaitējuma nodarīšanā un slimību kontroles likumu pārkāpšanā.

Nopratināti visi 230 000 sektas biedru. Gandrīz 9000 atzina, ka viņiem esot "Covid-19" raksturīgi simptomi.

Kāda 61 gadu veca sektas locekle bija starp pirmajiem cilvēkiem, kam Dienvidkorejā tika konstatēts jaunais koronavīruss. Viņa sākotnēji atteicās doties uz slimnīcu. Neilgi pirms vīrusa diagnosticēšanas viņa piedalījās vairākos sektas pasākumos.

88 gadus vecais sektas līderis Lī Manhī apgalvo, ka viņš esot Jēzus otrā atnākšana un sauc sevi par "apsolīto mācītāju", kas esot solīts Bībelē. Viņam arī veiktas koronavīrusa analīzes, un patlaban tiek gaidīti to rezultāti.

Sektas līderis atvainojies par savu lomu koronavīrusa izplatība.

Sektai esot vairāk nekā 20 000 sekotāju citās Āzijas valstīs.