"Swedbank" brīdina par krāpnieku izsūtītām viltus īsziņām

Telefons. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

"Swedbank" rīcībā nonākusi informācija, ka krāpnieki it kā bankas vārdā klientiem izsūta viltus īsziņas (SMS), aģentūru LETA informēja bankā.

Īsziņās tiek sūtītas krāpnieciskas interneta saites, kuras atverot, klienti tiek novirzīti uz viltus "Swedbank" interneta bankas lapu.

Banka aicina klientus neuzķerties uz krāpšanas mēģinājumu, jo banka nekad nesūtīs interneta saites SMS veidā. Tāpat banka atgādina, ka, ievadot pieejas kodus "Swedbank" internetbankā, jāpievērš uzmanība mājas lapas adresei. Ja tā nav "www.swedbank.lv", šādā lapā pieejas kodus ievadīt nedrīkst.

Tāpat "Swedbank" atgādina nenodot trešajām personām arī savus internetbankas piekļuves datus - kodu kalkulatoru vai "Smart-ID" pieejas kodus. Banka vai "Smart-ID" tehniskais dienests nekad nezvanīs klientiem un nelūgs apstiprināt savus pieejas kodus, tā vietā bankas darbinieki palūgs klientam pašam sazināties ar banku, kas ir drošs saziņas veids.

Ja klientiem ir bažas, ka iespējams viņu internetbankas pieejas kodi ir nonākuši krāpnieku rokās, "Swedbank" aicina nekavējoties sazināties ar bankas klientu centru pa tālruni 67444444.