P, 26.09.2022.

"Neplānoti nonācām karantīnas zonā." Latviete sašutusi par informācijas trūkumu koronavīrusa uzliesmojuma epicentrā

Apollo.lv
"Neplānoti nonācām karantīnas zonā." Latviete sašutusi par informācijas trūkumu koronavīrusa uzliesmojuma epicentrā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13
Foto: Salvatore Laporta/IPA/SIPA

Itālija ir viena no "karstākajām" valstīm pašlaik, jo tās ziemeļos noticis jaunā koronavīrusa uzliesmojums. Latvijas iedzīvotāja Linda paudusi neizpratni par atbildīgajiem dienestiem, kuri neesot laicīgi informējuši sabiedrību par "Covid-19" izplatību pasaulē, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Video: "Bez Tabu" sižets

Linda raidījusi pārmetumus atbildīgajiem dienestiem, ka kavējušies ar informācijas izvietošanu oficiālajās vietnēs par to, ka Itālijā vairākos reģionos jau pāris dienas bija izsludināta karantīna.

Līdz ar to mūsu ceļotāji to uzzinājuši, vien ierodoties Itālijā, un nav bijusi iespēja izvēlēties, vai turp doties. Linda ar ģimeni noteikti ceļojumu būtu atlikusi.

"Pilnīgi noteikti būtu atlikuši ceļojumu uz citu laiku. Atbraucot uz Milānas lidostu, mūs sagaidīja cilvēki speciālos tērpos, kas mērīja temperatūru," raidījumam "Bez Tabu" sacīja sieviete.

"Mēs nodomājām, ka viss labi. Šķita, ka tie ir preventīvie pasākumi, kas tiek veikti. Nākamajā dienā uzzinājām, ka esam nonākuši karantīnas zonā," turpināja Linda.

Sieviete atklāj, ka bijusi ļoti pārsteigta, ka Itālijā šāda situācija. Bijis šoks par to, ka pie mūsdienu informācijas aprites varot būt tāda situācija.

"Bijām noraizējušos, redzot to, kas notiek Itālijā. Eiropas Slimību un profilakses centrs vēl nebija Itāliju pievienojis skarto teritoriju sarakstā. Mums bija pilnīgi skaidrs, kas tur notiek un nolēmām paplašināt savu skarto teritoriju sarakstu," sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Elīna Dimiņa.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka trešdien Itālijas valdība saistībā ar koronavīrusa izplatīšanos līdz 15. martam nolēmusi slēgts visas mācību iestādes valstīs

Kopumā Itālijā ar "Covid-19" inficēto skaits sasniedzis 3089 cilvēkus, bet no slimības mirušo skaits - 107, tas ir, aptuveni 3,5% no inficētajiem. Savukārt 276 saslimušie ir atlabuši.

Slimnīcās atrodas 1641 pacienti, no tiem 295 intensīvās terapijas nodaļās. Savukārt 1065 inficētie, kam slimības simptomi ir vāji vai vispār nav novērojami, atrodas karantīnā pašu mājās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu