Porziņģis turpina "uguņot" un atnes uzvaru "Mavericks" (1)

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/ScanPix

Kristaps Porziņģis trešdien demonstrēja produktīvu sniegumu, dažādos spēles elementos palīdzot Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru papildlaikā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 127:123 (24:22, 33:33, 30:30, 25:27, 15:11) papildlaikā pārspēja Ņūorleānas "Pelicans".

Porziņģis laukumā pavadīja 45 minūtes, guva 34 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bloķēja 5 metienus un veica 3 rezultatīvas piespēles.

Latvijas basketbolists trāpīja 11 no 19 divpunktu metieniem, 3 no 9 tālmetieniem un 3 no 3 soda metieniem.

Laukumā esot Porziņģim, mājinieku komanda iemeta par 6 punktiem vairāk nekā pretinieki.

Porziņģis jau ceturto spēli pēc kārtas guva vismaz 20 punktus un izcīnīja vismaz 10 atlēkušās bumbas.

Luka Dončičs uzvarētāju sastāvā izcēlās ar "triple-double" - 30 punkti, 17 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles.

Slovēnijas basketbolistam tas bija jau 22. "triple-double" NBA karjerā. Viņš šajā rādītājā pārspējis "Mavericks" kluba rekordu, kas līdz šim piederēja Džeisonam Kidam.

Vēl mājinieku sastāvā jāizceļ Sets Karijs, kurš guva 21 punktu (3p. 6/9), un Tims Hārdevejs juniors, kurš iemeta 18 punktus (3p. 4/9).

"Pelicans" rindās 27 punktus guva Brendons Ingrams, 25 punkti un 11 atlēkušās bumbas Lonzo Bola kontā, bet Zaions Viljamsons pievienoja 21 punktu.

Spēles pamatlaika pēdējā minūtē Karijs trāpīja tālmetienu un pēc tam vēlāk realizēja 1 no 2 soda metieniem, panākot Dalasai +3.

Itālijas basketbolists Nikolo Melli trāpīja tālmetienu 7,9 sekundes pirms spēles pamatlaika beigām, panākot neizšķirtu 112:112.

Porziņģis centās izraut "Mavericks" komandai uzvaru, taču viņa metiens pēdējās sekundēs nebija precīzs, līdz ar to sekoja papildlaiks.

Mača pamatlaikā Dalasai lielākais pārsvars bija 11 punkti, bet Ņūorleānai lielākā vadība bija +7. Tomēr komandas šajā mačā bija spēkos ļoti līdzīgas, tāpēc uzvarētāju nācās noskaidrot pagarinājumā.

Porziņģis papildlaikā no soda laukuma vidus trāpīja pustālo metienu, tobrīd panākot neizšķirtu 116:116, bet pagarinājuma beigās Latvijas basketbolists trieca bumbu grozā no augšas, iegūstot Dalasai +4 pārsvaru.

Papildlaikā svarīgu metienu trāpīja Luka Dončičs, kurš 70 sekundes līdz beigām realizēja tālmetienu un panāca "Mavericks" komandai vadību ar 121:118. Brīdi iepriekš viņš arī realizēja 2 soda metienus.

Porziņģis trāpīja 2 soda metienus 8,6 sekundes līdz papildlaika beigām, panākot +4 mājiniekiem. Turpinājumā viesu komandai vairs neizdevās atspēlēties.

"Mavericks" ar 38 uzvarām un 25 zaudējumiem ieņem 7. vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kur "Pelicans" ar bilanci 26-36 ierindojas 12. pozīcijā.