Kalniņš paliek nepārspēts un nonāk uzvaras attālumā no Gagarina kausa nākamās kārtas

Jānis Kalniņš
Jānis Kalniņš Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Latviešu vārtsargam Jānim Kalniņam atvairot visus pretinieku metienus, Helsinku "Jokerit" komanda ceturtdien izcīnīja uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē.

Somijas klubs viesos ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pārspēja Jaroslavļas "Lokomotiv", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Kalniņš šajā duelī neitralizēja visas 35 pretinieku mestās ripas. Viņš Gagarina kausā divās spēlēs vidēji ielaidis 0,5 ripas un atvairījis 98,1% metienu.

Jau pirmajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Viktors Lēvs, bet trešajā periodā izcēlās Saku Mēnalanens un Niklass Jensens.

Sērijas ceturtā un, iespējams, arī pēdējā spēle notiks sestdien Jaroslavļā.

Šosezon KHL regulārajā čempionātā piedalījās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu zonā.

Regulārajā čempionātā katra komanda tāpat kā iepriekšējā sezonā aizvadīja pa 62 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem no katras konferences iekļuva Gagarina kausa izcīņā.

Pērn par čempioni tika kronēta Maskavas CSKA, kas finālsērijā ar 4-0 uzvarēja Omskas "Avangard".