NBA milžu cīņā "Lakers" apspēlē līgas līdervienību "Bucks"

Losandželosas "Lakers" ar Lebronu Džeimsu priekšgalā piektdien pārspēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas līdervienību Milvoki "Bucks".

"Lakers" savā laukumā ar rezultātu 113:103 (19:22, 29:26, 39:28, 26:27) pārspēja "Bucks" komandu, kurai šosezon šis ir tikai 10. zaudējums 63 mačos.

Uzvarētāju sastāvā Džeimss guva 37 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, veica 8 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 3 bumbas.

"Lakers" sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja arī Entonijs Deiviss, kurš guva 30 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un bloķēja 2 metienus.

14 no saviem punktiem Deiviss guva spēles ceturtajā ceturtdaļā. Savukārt trešajā ceturksnī 14 punktus iemeta Džeimss.

"Bucks" rindās Grieķijas basketbolists Jannis Adetokunbo guva 32 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un veica 6 rezultatīvas piespēles.

"Lakers" izcīnīja 10. uzvaru pēdējos 11 mačos. Mājinieki trešajā ceturtdaļā veica 18:0 izrāvienu, ieliekot pamatus uzvarai.

Komandām šis bija otrais duelis šosezon. Iepriekšējā savstarpējā mačā, kas notika decembrī, uzvaru savā laukumā svinēja "Bucks".

Jāpiebilst, ka Džeimss šajā mačā sasniedza NBA karjerā 34 000 gūto punktu robežu. Viņš ir tikai trešais spēlētājs NBA vēsturē, kuram izdevies to paveikt.

NBA vēsturē rezultatīvākais spēlētājs ir Karīms Abduls Džabars (38 387), otrais sarakstā ir Karls Melouns (36 928), bet viņam seko 35 gadus vecais Džeimss (34 030).

"Bucks" ar 53 uzvarām un 10 zaudējumiem ir Austrumu konferences un visas līgas līdere.

Savukārt "Lakers" ar bilanci 48-13 ir vadošā komanda Rietumu konferences turnīra tabulā.

"Lakers" šobrīd ir vienīgā Rietumu konferences komanda, kas jau garantējusi dalību šīs sezonas NBA izslēgšanas spēļu turnīrā.

Austrumu konferencē ir divas komandas, kas jau kvalificējušās "play-off" mačiem - "Bucks" un pagājušās sezonas čempione Toronto "Raptors" (bilance 44-18).