Sv 28.02.2021.

Apdraudēta televīzijas kanāla PBK nākotne Latvijā

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Lai varētu raidīt Latvijā, televīzijas kanālam "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) nepieciešams veidot vietējās ziņas. Televīzijas kanāls uzsver, ka tas esot dārgs prieks un to vairs nespēj atļauties, vēsta raidījums "TV3 Ziņas".

Video: "TV3 Ziņas" sižets

PBK ziņu slēgšanas oficiālais iemesls esot nesamērīgs ekonomiskais spiediens no valsts un tiesībsargājošo institūciju puses pret mediju grupas uzņēmumiem.

Valsts drošības dienests (VDD) februārī veica vairākas kratīšanas Rīgā un Tallinā, PBK īpašnieka birojā. Tās medijos saistītas ar darījumiem, kuros ar finanšu resursiem nodrošināts Vladimira Putina paziņa, miljardieris Jurijs Kovaļčuks. Viņš jau gandrīz sešus gadus atrodas Eiropas Savienības sankciju sarakstā.

Lietā par aizdomās turamajiem atzīti "Baltijas mediju alianses" līdzīpašnieks Oļegs Solodovs un juridiskās daļas vadītājs Sergejs Kārītis. Abi tika aizturēti, bet vēlāk gan atbrīvoti. Izskanējušas baumas, ka uzņēmuma konti esot bloķēti un nevarot piekļūt naudai, taču PBK uzsver, – pie vainas ir sliktā situācija mediju tirgū.

"Tā kā šos raidījumus vai ziņu izlaidumus mēs taisījām par saviem nopelnītajiem līdzekļiem, šobrīd, protams, tas ir arī biznesa lēmums pārtraukt šo ziņu ražošanu. Pie pašreizējās situācijas lēmums ir pārtraukt ražot savu produkciju. Kas būs tālāk, to rādīs tikai laiks un apstākļi," "TV3 Ziņām" norādīja PBK pārstāve Sindija Frīdenberga.

Mediju uzraugs brīdina, ka ziņu raidījuma izbeigšana var ļoti nopietni apdraudēt visa kanāla nākotnes darbības, jo tieši vietējo ziņu ražošana ir viens no apraides atļaujā iekļautajiem obligāti izpildāmajiem punktiem.

"Tas, ko viņi komunicē publiskajā telpā, ļoti būtiski atšķiras no viņu faktiskajām darbībām. Viņi nav vērsušies pie NEPLP mainīt viņu darbību pamatnosacījumus. Tādēļ šobrīd nav neviena oficiāla pierādījuma, ka viņi tiešām neveidos šīs ziņas," norādīja NEPL loceklis Ivars Āboliņš.

"Savukārt likumā ir rakstīts, ka, ja kāds elektroniskais plašsaziņas līdzeklis gada laikā trīs reizes veic nopietnus pārkāpumus, protams, tad mēs varam runāt arī par licences atņemšanu. Taču šo teikumus es negribētu tagad attiecināt uz konkrēto programmu, es runāju vispārīgi, jo vēlreiz uzsveru, šobrīd nav  nekāda pamata domāt, ka viņi plāno kaut ko pārkāpt," piebilda Āboliņš.

PBK paziņojis, ka no 20. marta pārtrauks ne tikai vietējā ziņu raidījumu "Latvijas laiks" veidošanu, bet arī citus Latvijā veidotie autorraidījumus, kā "Aiz kadra" un "Piecas kapeikas", kā arī "Igaunijas ziņas".

Aktuālākās ziņas