Tiešraides arhīvs ⟩ Informē par otro "Covid-19" gadījumu Latvijā

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule un Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas vadītāja Jeļena Storoženko informē par otro "Covid-19" gadījumu Latvijā. Portāls "Apollo" piedāvā tiešraidē sekot preses konferencei.

SPKC epidemiologi šodien, 8. martā, saņēma informāciju no Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas par apstiprinātu otro "Covid-19" gadījumu Latvijā.

Paciente bija mājās, pēc tam nogādāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā, šodien preses konferencē apstiprināja Perevoščikovs.

Video: SPKC informē par otro saslimšanas gadījumu ar "Covid-19" Latvijā

Saslimusī ir sieviete, kura inficējusies Itālijas kūrortā Černija, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete uz šo kūrortu bija devusies tūristu grupā no 29.februāra līdz 7.martam.

Latvijā sieviete atgriezusies sestdien Latvijā ar lidsabiedrības "airBaltic" reisu Milāna-Rīga. Kopumā infekcijas skartajā reisā bijuši 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas. SPKC ir apzinājis visus pasažierus un apkalpes locekļus. Mediķi uzsver, ka visiem šajā reisā lidojušajiem nosakāma mājas karantīna divu nedēļu garumā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Līdz šim Latvijā aizdomas par jauno "Covid-19" koronavīrusu laboratoriski pārbaudītas 222 cilvēkiem, saslimšanu konstatējot diviem cilvēkiem. Pēdējās diennakts laikā veikti 22 laboratoriskie izmeklējumi. Viens no tiem bija pozitīvs, pārējie negatīvi.

Kā ziņots, Latvijā pirmais gadījums saslimšanai ar "Covid-19" tika reģistrēts pirmdien. Sieviete, kas ir rīdziniece, sestdien, 29.februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Saslimšana sievietei bija vieglā formā un jau otrdien, 3.martā, ņemot vērā, ka atkārtotas analīzes bija negatīvas, slimniece tika izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.

Latvijā īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.

Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Uz augšu