Pk 30.10.2020.

Kapu apgānītājām, kurš nozagtās granīta apmales tirgojis internetā, piespriests cietumsods

Cietuma dzeloņdrātis

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Rēzeknes tiesa kādam vīrietim par kapu apzagšanu un nozagto priekšmetu tirgošanu "Facebook" piemērojusi nelielu cietumsodu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Vīrietis apsūdzēts par kapu apgānīšanu. Pagājušā gada vasarā viņš aizbraucis uz kādiem kapiem un kapu kopiņām nolaupīja piecas granīta kapu apmales 415 eiro vērtībā.

Kapa apmales viņš iekrāva automašīnas bagāžniekā. Viena kapa apmale viņam izkritusi no rokām, tāpēc sabojāto priekšmetu viņš paslēpis krūmos pie kapiem.

Automašīnā iekrautās kapa apmales vīrietis aizveda uz savu dzīvesvietu. Tad vīrietis sociālajā tīklā "Facebook" izveidoja profilu, kur ievietoja sludinājumu par nozagto priekšmetu pārdošanu. Vienu apmali viņš plānoja pārdot par 55 eiro.

Par kapa apgānīšanu tiesa viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem un 20 dienām, tomēr ņemot vērā tiesas spriedumu par citu noziegumu kā galīgais sods tika noteikta brīvības atņemšana uz septiņiem mēnešiem. Soda termiņā ieskaitīts iepriekš apcietinājumā pavadītais laiks - aptuveni pieci mēneši.