Islandē tūkstošiem iedzīvotāju veiks koronavīrusa analīzes

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Lai noteiktu, cik plaši valstī ir izplatījusies koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19", Islande pārbaudīs tūkstošiem iedzīvotāju, arī tos, kuriem nav slimībai raksturīgo simptomu, otrdien paziņojis uzņēmums, kas veiks pārbaudes.

Islandē kopš 28.februāra apstiprināti 76 inficēšanās gadījumi. Neviens cilvēks pēc saslimšanas ar "Covid-19" nav miris.

Taču varasiestādes pagājušajā nedēļā izsludināja ārkārtas stāvokli pēc tam, kad Islandē tika apstiprināti divi "Covid-19" pārnešanas gadījumi.

Uzņēmums "Decode genetics", kurš piedāvājis savu palīdzību valdībai, informēja, ka veiks pārbaudes tūkstošiem islandiešu, arī cilvēkiem bez "Covid-19" raksturīgajiem simptomiem.

Pārbaudīti tiks vismaz 5000 cilvēku jeb 1,4% no valsts iedzīvotājiem. Atkarībā no rezultātiem nākotnē, iespējams, tiks veiktas vēl plašākas pārbaudes, informēja uzņēmums.

Pārbaužu mērķis ir palīdzēt varasiestādēm noteikt, vai nepieciešams ieviest karantīnu, aizliegt masu pasākumus un noteikt citus ierobežojumus.

Pirms "Decode genetics" iesaistīšanās Islandes valdība paraugu analizēšanā paļāvās uz Islandes Nacionālās universitātes slimnīcu, taču tās iespējas ir ierobežotas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu