T 27.01.2021.

Vētras dēļ piektdienas rītā aptuveni 10 000 "Sadales tīkla" klientu traucēta elektroapgāde

Vētras nolauzts koks. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Spēcīgā vēja dēļ elektroapgādes traucējumi piektdien, 13. martā, plkst. 7 ir apmēram 10 000 AS "Sadales tīkls" klientu visā Latvijā, informēja kompānijas pārstāve Tatjana Smirnova.

Viņa norādīja, ka vētra, kas naktī šķērsoja valsts teritoriju, izraisīja vairāk nekā 460 elektrotīkla bojājumu. Kopumā plašās spēcīgā vēja darbības zonas dēļ un reģistrētajiem tehnoloģiskajiem traucējumiem "Augstsprieguma tīkls" elektrotīklā vētras kulminācijas brīdī ap plkst. 2.30 īslaicīgi elektroapgādes traucējumi bija 38 000 klientu.

Lielākajai daļai klientu elektrības piegāde operatīvi atjaunota un piektdienas rītā ap plkst. 7 bez elektroapgādes bija vēl aptuveni 10 000 klientu visā Latvijā. "Sadales tīkls" turpina darbu pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk novērstu elektrotīkla bojājumus un atjaunotu klientiem elektroapgādi.

Lielākos postījumus elektrotīklā vētra izraisījusi Vidzemē un Latgalē. Tos galvenokārt izraisīja spēcīgā vēja ietekmē elektrolīniju vados iegāzti koki un ieķērušies koku zari, kas pārrāva elektrolīniju vadus un bojāja balstus. 

Vienlaikus "Sadales tīkla"pārstāvji norādīja, ka piektdien vētras skartajos novados ir gaidāma nepatstāvīga elektroapgāde, jo elektrotīkla dispečeri aktīvi veiks pārslēgumus elektrotīklā, lai pēc iespējas drīzāk atjaunotu klientu elektroapgādi, un tiks veikts tehniski sarežģīts un laikietilpīgs darbs kā nogāzto koku zāģēšana, trūkušo vadu savienošana un elektrolīniju balstu nomaiņa. Daudzviet elektrotīkls bojāts mežos un purvainās vietās, kur darbs ar specializēto tehniku ir apgrūtinošs.

"Sadales tīkla" izpilddirektors Sandis Jansons norādīja, ka atbilstoši meteorologu prognozēm vētras kulminācija bija naktī ap plkst. 2, kad būtiski pieauga arī elektrotīkla bojājumu skaits. 

"Ņemot vērā, ka jau vakar sākām strādāt pastiprinātā režīmā, elektroapgādes atjaunošanas darbs noritēja visu diennakti. Nakts laikā dispečeri veica pārslēgumus elektrotīklā, lai nodrošinātu klientiem elektroapgādi no elektrolīnijām, kuras nav bojātas, un dažu stundu laikā līdz plkst.6 elektroapgādes atslēgumu skaits tika samazināts no 38 000 līdz 14 000," minēja Jansons. 

Tāpat viņš norādīja, ka šobrīd ir reģistrēti vairāk nekā 460 vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrotīkla bojājumu, un to novēršana sākta agri no rīta, jo naktī, sliktas redzamības apstākļos, veikt darbu elektrotīkla tuvumā ir bīstami. Bojājumu novēršanā ir iesaistītas 309 elektromontieru brigādes ar 827 darbiniekiem, mobilizētas visas specializētās tehnikas vienības. 

"Vispirms veiksim darbu, lai atjaunotu vidējā sprieguma elektrolīnijas, jo tās nodrošina elektroapgādi vairākiem simtiem klientu, un tad turpināsim darbu, lai novērstu zemsprieguma elektrotīkla bojājumus. Tiklīdz kāds no vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumiem tiks novērsts, elektroapgāde tiks atjaunota plašākam klientu lokam," uzsvēra Jansons.

Kompānijā arī norādīja, ja klienti ir saņēmuši īsziņu vai e-pastu ar informāciju par elektroapgādes pārtraukumu, "Sadales tīkls" aicina nenoslogot bojājumu pieteikšanas tālruni, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās. Tāpat aktuālā informācija par elektroapgādes pārtraukumiem ir pieejama mājaslapas www.sadalestikls.lv Digitālajā kartē. 

"Sadales tīkls" pirms bojājumu pieteikšanas aicina pārbaudīt drošinātājus, jo nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar automātslēdža vai ievada drošinātāja ieslēgšanu.

Kompānija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā un par bīstamām situācijām elektrotīkla tuvumā informēt "Sadales tīklu" vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, zvanot pa tālruni 8404 vai 112. 

Aktuālākās ziņas