S 24.10.2020.

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ grupa "Opus Pro" pārceļ jaunā albuma prezentācijas koncertu

Foto: Grupa "Opus Pro" prezentē jauno albumu "Būsim kopā arvien"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ grupa "Opus Pro" pārceļ jaunā albuma prezentācijas koncertu uz 26.maiju, aģentūru LETA informēja grupas producents Sandis Mohovikovs.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, valstī noteikta virkne stingru ierobežojošu pasākumu. Viens no tiem ir aizliegums līdz 14.aprīlim rīkot pasākumus, kuros pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku.

Ņemot vērā minēto, 18.martā VEF Kultūras pilī plānotais grupas "Opus Pro" jaunā albuma "Būsim kopā arvien" prezentācijas koncerts ir pārcelts uz 26.maiju.

Nopirktās biļetes uz 18.marta koncertu būs derīgas arī uz 26.maija koncertu.

LETA jau vēstīja, ka saistībā Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes paziņoja amatpersonas.

Ārkārtējā situācija ir spēkā no lēmuma pieņemšanas brīža līdz šī gada 14.aprīlim ar mērķi šajā laikā ierobežot Covid-19 izplatību.

Likums "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" paredz, ka ārkārtējo situāciju var izsludināt arī tad, ja, būtiski apdraudēta valsts, sabiedrības, vides, saimnieciskās darbības drošība vai cilvēku veselība un dzīvība.

Likums paredz valdībai tiesības izsludināt ārkārtējo situāciju uz laiku līdz trim mēnešiem. Valdībai ir tiesības nepieciešamības gadījumā vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Vienlaikus ir nepieciešams arī Saeimas lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pamatotību. Saeimas Prezidijam Ministru kabineta lēmums par ārkārtējo situāciju ir nekavējoties jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā. Ja Saeima to noraida, valdības lēmums zaudē spēku un saskaņā ar to ieviestie pasākumi nekavējoties tiek atcelti.