Par obligāto drošības nosacījumu neievērošanu varētu piemērot kriminālatbildību vai administratīvo atbildību

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Jānis Škapars/TVNET

Iedzīvotājiem par ārkārtējās situācijas obligāto nosacījumu neievērošanu varētu piemērot kriminālatbildību vai administratīvo atbildību, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA skaidroja, ka Krimināllikuma 140. pantā paredzēta kriminālatbildība par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšanu. Šajā gadījumā kriminālatbildība var iestāties tikai tad, ja sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšana ir izraisījusi epidēmiju, turklāt jākonstatē, ka epidēmiju izraisījusi tieši konkrētās personas prettiesiskā rīcība.

Ja epidēmijas izraisīšana netiks konstatēta, tad pie minētajiem apstākļiem personai, visticamāk, var iestāties administratīvā atbildība saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 42. pantu. Šī norma paredz, ka par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu var piemērot naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 2800 eiro, norādīja Majevska.

Jau ziņots, ka valstī noteiktas Covid-19 vīrusa ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības, no kurām daļa ir obligātas. Ārkārtējās situācijas laikā no 13. marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kur vienkopus pulcējas virs 200 cilvēkiem. Tikmēr Rīgas pašvaldība nolēmusi, ka ārkārtas situācijas laikā Rīgā tiks aizliegti visi publiskie pasākumi ārpus telpām neatkarīgi no dalībnieku skaita, tajā skaitā nevarēs notiks arī sapulces, gājieni un piketi.

Tāpat personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, turpmāk obligāti būs jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tostarp 14 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts vai teritorijas jānovēro savu veselības stāvokli, divas reizes dienā mērot ķermeņa temperatūru.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) vakar paziņoja, ka atbildīgās amatpersonas vēl spriedīs par mehānismiem, kā kontrolēt vai iedzīvotāji ievēro Covid-19 vīrusa ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības, ceturtdien žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Par kontroles mehānismiem vēl tiks runāts, taču atbilstoši likumam, ja cilvēks pārkāpj režīmu, tad viņš ir atbilstoši sodāms.

Politiķis gan uzreiz piebilda, ka valsts mērķis nav kādu sodīt, bet nodrošināt paklausību, jo pašizolācija pasargās citu iedzīvotāju dzīvību. Atbildība jāuzņemas ne tikai par sevi, bet vecākiem cilvēkiem, un cilvēkiem ar sliktu veselības stāvokli.

Saistībā Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu