O 26.01.2021.

Biatlonists Furkads paziņo par karjeras beigām

Martēns Furkads

FOTO: AP/LETA

Titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads nolēmis likt punktu savai karjerai, paziņoja sportists.

31 gadu vecais Furkads trasē pēdējo reizi dosies sestdien, kad Kontiolahti cīnīsies Pasaules kausa pēdējā posma iedzīšanā.

"No Vankūveras līdz Oslo, cīnoties ar Ūli Eināru Bjērndālenu, Ēmilu Svensenu, Antonu Šipuļinu, Simonu Šempu, Juhannesu Bē un citiem, kuru ir pārāk daudz, lai visus nosauktu, esmu piepildījis savus sapņus un piedzīvojis pašas skaistākās emocijas. Cīnījos un uzvarēju. Arī cietu. Kritu un cēlos augšā, un pāri visam - es augu," savā "Facebook" lapā raksta Furkads.

"Varēju likt punktu pēc 2018.gada olimpiskajām spēlēm ar trim zelta medaļām kaklā, taču vēlējos turpināt šīs nebeidzamās sacensības, kas pērn man sagādāja vilšanos, bet šajā turbulencē esmu audzis vēl vairāk," uzsver franču biatlonists.

Viņš ir pateicīgs savai ģimenei, jo īpaši sievai un meitām, tāpat vecākiem un brāļiem.

"Paldies maniem konkurentiem un komandas biedriem. Paldies treneriem un fizioterapeitiem, kuri bija ar mani uz starta līnijas," turpina Furkads.

Sestdien Furkads cīņā ar Bē centīsies iegūt savu astoto Lielo kristāla globusu karjerā.

Karjeras laikā viņš Pasaules kausa individuālajās sacensībās uz goda pjedestāla kāpis 148 reizes, no kurām svinējis 82 uzvaras. 

Francijas biatlona zvaigzne ir pieckārtējs olimpiskais čempions un divkārtējs vicečempions. Tāpat viņa kontā ir 13 pasaules čempiona tituli, desmit sudraba medaļas un piecas bronzas godalgas.

Pasaules kausā viņš triumfēja septiņus gadus pēc kārtas no 2012./2012.gada sezonas līdz 2017./2018.gada sezonai. Iepriekšējā sezonā francūzis saskārās ar sportiskās formas kritumu, kas viņam liedza pacīnīties par Lielo kristāla globusu.

Furkada kontā ir 25 Mazie kristāla globusi - pieci individuālajā distancē, septiņi sprintā, astoņi iedzīšanā un pieci sacensībās ar kopēju startu.

Redaktors iesaka