Koziols: Latvijas čempionāta uzvarētāji būs zināmi nākamajā nedēļā

Viesturs Koziols

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Latvijas "Optibet" hokeja līgas (OHL) šīs sezonas uzvarētāji būs zināmi vien nākamajā nedēļā, kad par galējo vietu sadalījumu lems Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde, telefonintervijā ar Latvijas Televīziju teica LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Hokeja skola "Rīga" sestdien neieradās uz šīs sezonas pēdējo OHL regulārā čempionāta spēli, kā rezultātā pretiniecei "Olimp" tika piešķirta tehniskā uzvara.

"Rīga" komanda uz spēli gan neieradās, jo to veselības apsvērumu dēļ liedza Rīgas dome. "Olimp" šī uzvara ļāva iegūt pirmo vietu OHL čempionātā, bet vai līgas jaunpienācējiem tiks piešķirts kauss, LHF valde šajā sakarā lems nākamnedēļ.

"Būs mazliet jāpagaida, jo ir tehniskie aspekti, kas pirms lēmuma pieņemšanas ir līdz galam jāizprot," norādīja Koziols. "Pieņemu, ka šonedēļ lēmums vēl nesekos."

Tāpat Koziols atklāja, ka LHF valdei būs jālemj par jauno līgumu, kas tiktu noslēgts ar Nacionālo hokeja līgu (NHL). Martā Koziols bija devies uz ASV, lai vienotos ar NHL par atsevišķu līgumu, nevis kopēju, kāds tas šobrīd ir vairākām citām pasaules valstīm.

Šonedēļ gaidāms arī Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) lēmums par maijā gaidāmo pasaules čempionātu Šveicē. Iepriekš IIHF atcēla vairākus zemāka līmeņa čempionātus, kas liek domāt, ka otrdien gaidāmais lēmums nebūs pozitīvs hokeja draugiem.

Līdzīgās domās bija arī Koziols, kurš savu viedokli pamatoja ar Šveices rīcību - tiek slēgtas robežas un ierobežota pārvietošanās. Koziols gan norādīja, ka šīs visas pagaidām ir spekulācijas, jo IIHF lēmums vēl nav paziņots.

LHF pagājušajā nedēļā lēma neaizvadīt OHL izslēgšanas spēles Covid-19 vīrusa straujās izplatības dēļ.