"Viņš sevi darbā dzina bez robežām." Kolēģi piemin aizsaulē aizgājušo sporta ziņu moderatoru Kasparu Lāci

Aizvadītajā nedēļas nogalē pāragri aizsaulē devās "Rīta panorāma" sporta ziņu moderators un LTV7 raidījuma "Hokeja laukums" vadītājs Kaspars Lācis. Piemiņas vārdus aizgājušajam žurnālistam ir teikuši vairāki nozares profesionāļi, tai skaitā Lāča kolēģis raidījumā "Hokeja laukums" Armands Tripāns.

Sarunā ar portālu "Apollo" sporta žurnālists Armands Tripāns stāsta: "Mūs vienoja tas, ka esam vienpaši. Mēs bijām domubiedri un darbaholiķi. Viņš sevi darbā dzina bez robežām, dažkārt tas bija vienīgais, kam saredzēja dzīves baudījumu."

"Līdz vēlām naktīm veidojot ziņu sižetus rīta ziņām, pēcpusdienā skrienot citos darbos aģentūrām, bet vakarā vēl diskutēja sporta tēmas līdz nakts melnumam," par aizgājušā kolēģa darba spējām izteicās pazīstamais žurnālists.

Tāpat Tripāns atzina, ka svarīga viņa un Kaspara sastrādāšanās sastāvdaļa bijusi tieši humors, kā arī uzsvēra aizgājušā kolēģa neapšaubāmo harismu: "Mums izteikti vajadzēja vienam par otru smieties. Par darba kļūdām, par dzīves ironijām un citu situācijām. Viņa humors bija viņa vizītkarte, tā atvēra citu cilvēku sirdis. Bet viennozīmīgi, perfektā frizūra un tas šķelmīgais smaids sievietēm grozīja veselo saprātu. Viņš mācēja sarunāties, mierīgi un dziļdomīgi - pilnīgs pretstats manam raksturam."

"Kā saka - mēs spēlējām ar acīm ciet laukumā. Zinājām, ko un kā otrs darīs. Viņš mīlēja hokeju un redzēja, kā to veidot Latvijā labāku. Man žēl, ka viņš nepiepildīja mērķus, kuri viņam bija sirdī par šo spēli. Viņš redzēja procesus tieši un skaidri - viņam bija zināšanas, kuras daudziem šajā sporta veidā nav. Tas bija mūsu lēmums radīt "Hokeja laukumu" - raidījumu ar izpratni par hokeju. Dziļu, izprastu saturu ikvienam par hokeja vēsturi, šodienu un procesiem," turpināja Tripāns.

"Viņš izdarīja to, no kā tik ļoti kautrējās - viņš kļuva par Labāko hokeja žurnālistu Latvijā 2019. Mēs skrējām paši ar kameru pa visu Latviju  - tikai idejas vārdā," stāstīja žurnālists.

Nobeigumā žurnālists un sporta TV personība nāca klajā ar dziļdomīgiem vārdiem: "Šis viss bija par vienu Kasparu, to otru viņš nerādīja citiem. Tas otrs - bija ļoti noguris un pārdomu pilns."

Piemiņas vārdus sarunā ar "Apollo" aizgājušajam draugam un kolēģim veltīja arī Latvijas hokeja federācijas (LHF) sporta direktors Edgars Buncis: "Tas bija un ir šoks! Neaptverami! Kaspars bija lielisks kolēģis un draugs. Pragmatisks, mūsdienīgs un radošs skatījums uz lietām, sporta jautājumos erudīts un zinošs. Viņa profesionālais veikums bija viens no labākajiem sporta nozarē - īpaši jāatzīmē grafikas, video montāžas un idejas! Ar Kaspara idejām sākām gatavošanos arī 2021. gadam... Ļoti, ļoti bēdīgi!"

Aizgājušā žurnālista radošumu uzsvēris arī Latvijas hokeja eksperts Lotārs Zariņš: "novērtēju viņa ieguldīto darbu žurnālistikā, it īpaši hokeja attīstībā. Raidījums "Hokeja laukums" jau visiem zināms, bet svarīgi, ka viņš daudz ieguldīja arī LHF vizuālajā attīstībā. Viņu vienmēr varēs atcerēties kā solīdu personu, bez žaketes viņu nebiju redzējis."

Savā "Twitter" kontā šoku neslēpa arī latviešu futbolists un "Youtube" raidījuma "Par Futbolu" vadītājs Jurijs Žigajevs: "Drausmas. Nevaru noticēt! Iepazinu Kasparu raidījuma "Par Futbolu Tv" veidošanas laikā. Viņš palīdzēja ar grafikām. Vienmēr saprotošs un pretī nākošs. Lai viegli, Kaspar!"

Lācis raidījuma "Rīta Panorāma" komandai pievienojās 2014. gada vasaras sākumā.

Savulaik Kaspars spēlēja hokeju amatieru līgā, pirms darba LTV piecas sezonas darbojās hokeja klubā "Dinamo Rīga".

Viņa raidījums "Hokeja laukums" bija iemīļots hokeja fanu vidū un 2019. gada oktobrī tam tika atklāta otrā sezona.

Uz augšu