Par prettiesisku brīvības atņemšanu un upura nokrāsošanu ar "zeļonku" apsūdzēts RPP darbinieks un vēl viena persona

LETA
Par prettiesisku brīvības atņemšanu un upura nokrāsošanu ar "zeļonku" apsūdzēts RPP darbinieks un vēl viena persona
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Automašīna mežā. Ilustratīvs attēls.
Automašīna mežā. Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu divu vīriešu apsūdzībā par prettiesisku kādas personas brīvības atņemšanu, nodarot tai sāpes, un nokrāsojot to ar briljantzaļo šķidrumu, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Saskaņā ar apsūdzību 2019. gada jūlija beigās abi apsūdzētie, no kuriem viens bija Rīgas pašvaldības policijas (RPP) inspektors ārpus darba laika, Rīgas centrā, saistībā ar cietušā parādsaistībām, piegāja pie cietušā un pielietoja fizisku spēku, iesitot viņam pa galvu, satvēra viņu un pret viņa gribu iesēdināja automašīnā, lai brauktu pēc naudas viņa parāda atmaksai.

Atrodoties automašīnā, cietušais tika ieslēgts tajā un turēts, tādējādi izslēdzot viņa iespēju pretoties pret viņu vērstajām prettiesiskajām darbībām. Apsūdzētie cietušo aizveda uz mežu un lika nokrāsot savu ķermeni ar iepriekš speciāli šim nolūkam iegādāto briljantzaļā spirta šķīdumu.

Pēc tam, neskatoties uz karstajiem laika apstākļiem un to, ka automašīnas bagāžas nodalījums nav paredzēts cilvēku pārvadāšanai, viņi cietušajam lika iekāpt automašīnas bagāžas nodalījumā un ilgāku laiku vadāja pa Rīgu, tādā veidā nodarot cietušajam fiziskas ciešanas.

Tādējādi abu apsūdzēto prettiesisko darbību rezultātā cietušajam tika atņemta iespēja brīvi noteikt savu atrašanās vietu, pakļaujot viņu fiziskām ciešanām.

Abas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 152. panta otrās daļas. Krimināllikums par šādu pārkāpumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu