Foto ⟩ Rīgas ostā ierodas prāmis ar 476 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem

Mobilās teltis Covid-19 testa veikšanai Rīgas pasažieru ostā.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šovakar, 19. martā, Rīgas ostā ar Igaunijas prāmju operatora "Tallink" prāmi uz Rīgu no Vācijas pilsētas Zasnicas ierodas 476 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji. Notikuma vietā kārtības nodrošināšanai atrodas Valsts policijas (VP) likumsargi.

Policijā arī skaidroja, ka VP nodrošinās pavadīšanu Lietuvas un Igaunijas pilsoņiem līdz valsts robežai. Savukārt Latvijas pilsoņiem nāksies aizpildīt Valsts robežsardzes izsniegtās anketas, kurās viņiem, cita starp arī būs nepieciešams apliecināt to, ka viņi divas nedēļas pavadīs pašizolācijā. 

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Uz prāmja "Romantika borta" ir 476 pasažieri un 152 automašīnas. 203 pasažieri ir Latvijas valstspiederīgie.

Video: TV3 Ziņu sižets

Ozola norādīja, ka visi pasažieri reisa laikā iztaujāti par veselības stāvokli, vienlaikus informējot par obligātu 14 dienu karantīnas ievērošanu. Pēc "Tallink" Latvija sniegtajām ziņām, šobrīd neviens no reisa pasažieriem nav sūdzējies par veselības problēmām vai jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 simptomiem. 

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Viņa skaidroja, ka pašlaik visi iesaistītie dienesti kopīgi strādā, lai nodrošinātu stingrus drošības pasākumus, kuģim pietauvojoties ostā. Pasažieru nokāpšana tiks organizēta vairākās plūsmās - tiem pasažieriem, kuriem būs slimības simptomi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) organizē iespēju nodot analīzes, nepieciešamības gadījumā sniedzot palīdzību. Pasažieri bez simptomiem un tie, kas nodevuši analīzes, dosies mājās, savukārt Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie, kas ieradušies ar savu personīgo autotransportu, Valsts policijas pavadībā kolonnā tiks eskortēti līdz Latvijas robežai. 

Lai minimizētu nepieciešamību ceļā uz mājām apmeklēt tirdzniecības vietas, uz kuģa īpašā kārtībā tiek organizēta iespēja iegādāties pārtiku un citas preces.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Izņēmuma kārtā speciāli noorganizētais prāmja reiss ir viena no retajām iespējām Vācijā palikušajiem Baltijas valstu iedzīvotājiem nokļūt atpakaļ mājās laikā, kad jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ Latvijā starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apturēti un Polija savas robežas ir slēgusi.

Prāmis no Zasnicas izgāja trešdienas vēlā vakarā. Atļauju šim kuģim izņēmuma kārtā ienākt Rīgas ostā devis Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

"Tallink" nodrošina reisu, ievērojot normatīvo aktu prasības, kas attiecas uz ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kā arī atbildīgo institūciju norādījumus veselības jomā.

Prāmju operators sadarbībā ar Igaunijas Ārlietu ministriju otrdienas vakarā nosūtīja "Tallink" kuģi "Romantika" uz Vāciju, lai palīdzētu un nogādātu mājās Igaunijas un Latvijas pilsoņus, kas ir iestrēguši Eiropā slēgto robežu dēļ.

Piekļuvi ostai, kā arī garantiju, ka kuģis netiks pakļauts karantīnai, nodrošina Igaunijas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas varas iestādēm.

Ierasti "Romantika" kursēja maršrutā Rīga-Stokholma, taču, Latvijai slēdzot robežas starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, reisus uz Zviedrijas galvaspilsētu prāmis ir pārtraucis.

Uz augšu