Sv 9.05.2021.

Zināms, kad notiks Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs piedalās Rīgas Tūrisma attīstības biroja rīkotajā domnīcā, kurā diskutē par iespējām attīstīt Rīgu kā reģiona darījumu tūrisma centru.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas vairākums šodien galīgajā lasījumā akceptēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 6. jūniju.

Saeima nemainīja atbildīgās komisijas lēmumu neatbalstīt deputāta Viktora Valaiņa (ZZS) priekšlikumu vēlēšanas rīkot vasaras beigās.

Noteikts, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šīs vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā izsludinās 14.aprīlī.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei līdz 7.maijam būs jāizsūta vēlētājiem paziņojumi par viņu vēlēšanu iecirkni. No 7.maija līdz 23.maijam, ja balsstiesīgais gribēs, vēlēšanu iecirkni būs iespējams nomainīt, iepriekš pastāstīja CVK vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tāpat grozījumi nosaka, ka par priekšvēlēšanu izdevumiem, kas radušies laikposmā no 2020.gada 25.februāra līdz 2020.gada 13.aprīlim, politiskajām organizācijām (partijām) nebūs jāiesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija un tie netiks iekļauti priekšvēlēšanu izdevumu apmērā.

Kā ziņots, Ministru kabinets iepriekš atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierosinājumu saistībā ar Covid-19 izplatību pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz šī gada 6.jūniju.