Pk 23.10.2020.

Oskara stāsts ⟩ "Nožēloju, ka izmantoju vilcienu, lai tiktu uz mājām." Covid-19 slimnieks, kurš brauca ar vilcienu, lai tiktu līdz Rēzeknei

Ilustratīvs attēls

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Oskars Cukmačs ir fitnesa treneris, kurš pavisam nesen atgriezās no Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas. Ierodoties dzimtenē, Oskars pēc paša izvēles nolēma veikt Covid-19 analīzes. Ceturtdien, 19. martā, viņš saņēma ziņu, ka ir inficējies ar koronavīrusu. Plašāk savu stāstu Oskars izklāstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Panorāma".

Oskars pašlaik atrodas Rēzeknes slimnīcā, kur mitinās pašizolācijas istabā. "No Anglijas atgriezos pirmdien vakarā ar vēlo reisu. Turpat lidostā pēc paša izvēles nolēmu pārbaudīties. It kā nebija baigo aizdomu, ka es varētu būt inficējies."

Latvietis turpināja un sacīja, ka šāds lēmums tika pieņemts drošības dēļ. "Ceturtdien man piezvanīja un pateica, ka ir pozitīvas Covid-19 analīzes."

Oskars atzīst, ka dienā, kad viņš atgriezās dzimtenē, viņš sajutis nelielas kakla sāpes un iesnas. "Klepus vispār nav bijis, pat tagad nav. Pirms lidošanas mājup bija slikta dūša, bet neuztvēru to nopietni. Labi, ka pārbaudījos."

Puisis stāsta, ka tad, kad šorīt pamodies, viņam bijis grūtāk elpot. "Palika slikta dūša un nevarēju paelpot. Sirds sitās strauji un nobijos. Tas ilga aptuveni minūti. Principā domāju, ka tam pa virsu bija panika, jo patiesībā nebija nemaz tik slikti."

Tad atbraukuši ārsti un Oskars nomierinājies. Mediķi pārbaudījuši viņam temperatūru un tā rādījusi 37,2 grādus. Oskars atzīst, ka pa dienu viņš jūtas labi, tikai nedaudz spiežot krūtīs.

"Pirmo naktī Rīgā paliku pa nakti viesnīcā. Tur ar nevienu kontakta nebija. No rīta ar vilcienu devos uz Rēzekni un tad no Rēzeknes ar mikroautobusu uz laukiem, kur paliku pa nakti. Ar ģimenes locekļiem kontaktu neuzturēju - roku nespiedu, nebučojos," ceļu no Rīgas līdz Rēzeknei aprakstīja latvietis.

"Vienīgais, kad es ierados laukos, tēvs mani sagaidīja, bija atbraukusi policija. Viņi paņēma iesniegumu. Cik es saprotu, tad visur ziņās ir izstāstīts mans maršruts," stāsta Oskars.

Puisis uzskata, ka, viņaprāt, neviens pa ceļam nevarēja inficēties, jo viņš neesot klepojis un sēdējis viens pats. "Centos būt maksimāli daudzās vietās viens, lai nerasots pārpratumi."

Tos, kuri tagad atgriezušies no ārzemēm, Oskars aicināja nestaigāt nekur apkārt un sēdēt mājās. Puisis uzsvēra, lai tomēr pagaida divas nedēļas, jo simptomi var parādīties tajā laikā.

Oskars atzīst, ka jūtas slikti par to, ka izmantojis vilcienu, lai nokļūtu mājās.

Situācija Latvijā

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka Latvijā ar Covid-19 kopumā inficējušies 124 cilvēki.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņoja, ka vilciens 17. martā plkst. 9:30 devās no Rīgas, maršrutā Rīga – Zilupe (reisa Nr. 806). Tiek aicināti atsaukties pasažieri, kuri sēdēja vilciena pirmajā vagonā.

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, SPKC epidemiologi ieguva informāciju, ka divas personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, 17. martā ceļoja ar minēto vilcienu.

Visi pasažieri, kas pārvietojās minētajā maršrutā un atradās pirmajā vagonā, tiek noteikta pašizolācija mājās 14 dienas. Ar SPKC lūdzam sazināties pa tālr. 67271738.

Tāpat SPKC aicina atsaukties visus pasažierus, kuri ceļojuši maršrutā Rēzeknes autoosta-Rogovka-Vestružāni reiss 17. martā tika uzsākts plkst. 14.30 un maršrutā Rēzekne-Rogovka-Stružāni-Rēzekne reiss - plkst. 15.

Pasažieri tiek aicināti piezvanīt SPKC Rēzeknes reģionālajai nodaļai darba dienās no plkst.8.30 līdz 17 pa tālruni 64624237 vai sniegt informāciju pa e-pastu olga.pirtina@spkc.gov.lv.