Pk, 2.12.2022.

Preces "izķertas" pusstundas laikā. Latvieši par situāciju Anglijas veikalos

Apollo.lv
Preces "izķertas" pusstundas laikā. Latvieši par situāciju Anglijas veikalos
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Foto: AFP/SCANPIX

Jaunā koronavīrusa Covid-19 sekas izjūt arī latviešu emigranti Lielbritānijā. Britu valdībai nekādi neizdodas pārliecināt iedzīvotājus, ka nav nepieciešams panikā izpirkt veikalus, jo ēdiens pietiks visiem, vēsta TV3 Ziņas.

Pārliecināšana nelīdzot - cilvēki stāv ļoti garās rindās agri no rīta, lai tiktu pie pa nakti piepildītajiem preču plauktiem.

Veikals atvērts vien piecas minūtes, bet 50 metru rinda bija izveidojusies, lai vispār tiktu iekšā lielveikalā.

Video: TV3 Ziņu sižets 

Anglijas pilsētā Nanītonā dzīvojošais latvietis Ilmārs Jākabsons, līdzīgi kā daudzi citi emigrācijas latvieši, esot spiests doties uz pārtikas veikalu jau pat ap pieciem no rīta, vēl pirms došanās uz darbu. Tikai tā varot nopirkt vajadzīgos pārtikas produktus.

"Jau plkst. 6 no rīta pie veikala ir izveidojusies milzīga rinda. Aptuveni 20 metri, un, kad veikals tiek atvērts, produkti tiek izķerti jau 20 minūšu laikā.

Sanāk, ka jau 6.30, pusstundu pēc veikala atvēršanas, visi plaukti ir tukši," raidījumam TV3 Ziņas stāsta latviešu emigrants Anglijā.

Ja Lielbritānijā dodas uz veikaliem pa dienu vai vakarā, tad plaukti tukši un neesot iespējams nopirkt primāros pārtikas produktus.

"Es biju lielveikalā vakar vakarā un varu teikt, ka pašreiz trūkst gaļa, piens, dažādi piena produkti, augļi, dārzeņi.

Visi plaukti ir kā izslaucīti tukši. Piegādes nespēj tikt līdzi pieprasījumam.

Trūkst pretsaaukstēšanās un citas zāles. Līdzko atved paracetamolu, tā tas ātri pazūd. Uz piegādēm mājās ir jāgaida trīs nedēļas," stāsta Ilmārs.

Panikas motivēto iepirkšanos Anglijā dzīvojošais latvietis skaidro ar risku saslimt vai bažām par britu valdības arvien stingrākajiem ierobežojumiem sabiedrībai.

"Pašreiz Anglijas lielveikalos valda diezgan liela haoss un panika.

Cilvēki baidās no tā, ka viņiem vajadzēs pašizolēties uz divām nedēļām, un lai pietiktu dažādi produkti," atklāj vīrietis. 

Lai situāciju normalizētu, Lielbritānijas vadošās veikalu ķēdes ieviesušas kvotas, cik daudz preču ļauts vienam pircējam iegādāties, vēsta raidījums.

"Pieņemsim, es drīkstu nopirkt divus iepakojumus paracetamola, divus iepakojumus tualetes papīra, divus tīrīšanas vai dezinfekcijas līdzekļus, kā arī no katras pārtikas grupas trīs produktus, piemēram, trīs paciņas makaronu, trīs paciņas rīsu, tas attiecas arī olu iepakojumiem, miltiem," stāsta Anglijā dzīvojošais latvietis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu