Horvātijā plašus postījumus nodarījusi spēcīga zemestrīce (1)

Foto: Reuters/ScanPix

Horvātiju un tās galvaspilsētu svētdienas, 22. marta, rītā satricinājusi spēcīga zemestrīce, kas nodarījusi plašus postījumus un izraisījusi paniku iedzīvotāju vidū.

Vairāki desmiti cilvēku guvuši traumas, tostarp kāda 15 gadus veca zēna stāvoklis ir kritisks, žurnālistiem atklāja Zagrebas bērnu slimnīcas direktors.

Eiropas seismoloģijas aģentūra EMSC ziņoja, ka zemestrīce bijusi 5,3 magnitūdu stipra un tās epicentrs atradies septiņus kilometrus uz ziemeļiem no Zagrebas. Zemestrīce bija jūtama arī Slovēnijā un Bosnijā.

Zemestrīcei sekoja vairāki pēcgrūdieni.

Foto: Horvātiju satricinājusi spēcīga zemestrīce

Horvātijas varasiestādes aicinājušas cilvēkus atcerēties par sociālo distancēšanos arī šajā situācijā, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju.

Aculiecinieki ziņoja, ka vairākām ēkām Zagrebā zemestrīces rezultātā radušās plaisas un bojāti jumti. No ēkām krītoši apmetuma gabali un citi materiāli piedrazojuši ielas un nodarījuši bojājumus automašīnām.

Zemestrīcē cietusi arī Zagrebas katedrāle, kuras tornim nolūzusi smaile.

Galvaspilsētā zemestrīces dēļ evakuētas divas slimnīcas, kas savukārt pastiprinājis bažas par Covid-19 izplatību.

Horvātijā apstiprināti 204 inficēšanās gadījumi ar Covid-19, tostarp sestdien tika paziņots par 78 jauniem gadījumiem, kas ir lielākais skaits, kāds līdz šim reģistrēts 24 stundu laikā.

Nekavējoties tika noteikti stingrāki pārvietošanās ierobežojumi, taču bailes un panika pēc zemestrīces izdzina Zagrebas ielās simtiem cilvēku.

Zemestrīces rezultātā Zagrebā tika traucēta elektroapgāde un tika ziņots arī par vairākiem ugunsgrēkiem.

Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs sacīja, ka tā ir spēcīgākā zemestrīce, kāda satricinājusi Zagrebu pēdējos 140 gados.

Premjerministrs paziņoja, ka armija un visi avārijas dienesti nekavējoties sāks attīrīt Zagrebas ielas, un aicināja cilvēkus uzturēties ārpus telpām, bet ievērot distanci.

Plenkovičs norādīja, ka Horvātijai tagad jācīnās ar divām krīzēm, kas sarežģī situāciju vēl vairāk.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu