Arī Japāna sāk apsvērt iespēju pārcelt Tokijas olimpiskās spēles

FOTO: AP/Scanpix

Pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmuma četru nedēļu laikā izlemt Tokijas Olimpiādes likteni, arī Japānas valdība pirmdien paziņoja, ka ir gatava veikt pārrunas par četrgades notikuma pārcelšanu.

"Ja Japāna nespēs jūlijā aizvadīt pilnvērtīgas spēles Covid-19 vīrusa izplatības dēļ, valstij ir jāapsver iespēja tās pārcelt, pasargājot sportistu un līdzjutēju veselības," pirmdien valdības sēdē teica premjerministrs Šindzo Abe.

Abe piebilda, ka pilnīga Olimpiādes atcelšana neesot iespējama, kam piekrīt arī SOK.

Iepriekš vairākus mēnešus Japānas puse stingri iestājās par spēļu aizvadīšanu laikā, vairākkārt norādot, ka visas sporta būves ir teju vai pabeigtas un sagatavošanās darbi noris pēc plāna.  

Japānas puse par Olimpiādes iespējamo pārcelšanu pirmdien runājusi pirmo reizi, bet skaidrs, ka viņu pozīciju vairāk vai mazāk ietekmējis SOK viedoklis, kas pausts svētdien.

Gala lēmumu šajā jautājumā var pieņemt SOK, Japāna un Japānas Olimpiskā komiteja, jo visas trīs puses līgumu par Olimpiādes rīkošanu parakstīja 2013.gadā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, ja Tokijas Olimpiādes norise netiks pārcelta uz nākamo gadu, Kanādas un Austrālijas sportisti tajā nebūs redzami, svētdien paziņoja abu valstu Olimpiskās komitejas pārstāvji.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

Tokijas olimpiskajām spēlēm šogad jāpulcē aptuveni 11 000 dalībnieku. Olimpiādes sākums paredzēts 24.jūlijā, bet mēnesi vēlāk noritēs paraolimpiskās spēles.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos iepriekšējos gadījumos tas notika kara dēļ. Pirmais pasaules karš liedza aizvadīt 1916.gada vasaras olimpiskās spēles Berlīnē, bet Otrā pasaules kara dēļ nenotika 1940.gada vasaras olimpiskās spēles Tokijā un četrus gadus vēlāk sportisti nepulcējās arī Londonā.

Uz augšu