Tramps: Covid-19 ierobežošanai noteiktie pasākumi var iznīcināt ekonomiku

Donalds Tramps

FOTO: KEVIN DIETSCH / POOL / EPA

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien paziņojis, ka vēlas līdz aprīļa vidum atvieglot Covid-19 ierobežošanai noteiktos pasākumus, brīdinot, ka pretējā gadījumā var tikt iznīcināta valsts ekonomika.

"Daudz cilvēku piekrīt man. Mūsu valsts - tā nav celta, lai noslēgtu. Var iznīcināt valsti, noslēdzot to," intervijā telekanālam "Fox News" sacīja Tramps, norādot, ka viņš vēlētos atcelt daļu ierobežojumu līdz Lieldienām, kas šogad iekrīt 12.aprīlī.

Sociālās distancēšanās un karantīnas pasākumi ir ieviesti lielā daļā ASV, apstādinot pasaules lielāko ekonomiku.

Veselības nozares eksperti apgalvo, ka stingri ierobežojumi ir vienīgais veids, kā palēnināt Covid-19 izplatību. Taču Tramps intervijā pauda viedokli, ka šie pasākumi ir pārspīlēti.

"Mēs zaudējam tūkstošiem un tūkstošiem cilvēku gripai katru gadu. Mēs nenoslēdzam valsti," sacīja Tramps.

"Vēl daudz vairāk mēs zaudējam ceļu satiksmes negadījumos," norādīja prezidents, piebilstot, ka tādēļ automašīnu ražotājiem netiek pieprasīts pārtraukt darbu.

Covid-19 pandēmija ir piebremzējusi arī Trampa priekšvēlēšanu kampaņu, kurā līdz šim uzsvars tika likts uz spēcīgu ekonomiku un zemu bezdarbu.

"Mēs nevaram pazaudēt "Boeing", mēs nevaram pazaudēt dažus no šiem uzņēmumiem. Ja mēs pazaudēsim šīs kompānijas, mēs runājam par simtiem tūkstošiem darbavietu, miljoniem darbavietu," sacīja Tramps.

Uz augšu