O 19.01.2021.

KHL pārtrauc sezonu un atceļ Gagarina kausa izcīņu

FOTO: AFP / Scanpix

Kontinentālās hokeja līga (KHL) lēmusi pārtraukt 2019./2020.gada sezonu, nepabeidzot Gagarina kausa izcīņu.

Jau iepriekš no KHL Gagarina kausa izcīņas izstājās Somijas klubs Helsinku "Jokerit", kura pēdās sekoja Kazahstānas vienība Nursultanas "Baris". Pagājušajā nedēļā sezonu pārtraukt pieprasīja arī Kazaņas "Ak Bars" komanda.

Vēl pirms nedēļas tika pieļauts, ka KHL čempionu varētu noskaidrot grupu turnīrā, kurā piedalītos sešas atlikušās komandas, taču trešdien līga nolēma pilnībā pārtraukt 2019./2020.gada sezonu. KHL bija scenāriji sezonu pabeigt 30.aprīlī vai turpināt to līdz vasarai, taču to realizācija bija maz ticama.

"Vairākas komandas atteicās turpināt piedalīties izslēgšanas turnīrā, turklāt problēmas sagādātu leģionāru atgriešanās Krievijā. Šo iemeslu dēļ turnīrs zaudētu savu sportisko pievilcību. Turpināt izslēgšanas turnīru bez komandām, kurām ir tiesības cīnīties par Gagarina kausu, nebūtu sportiski pareizi," teikts KHL paziņojumā.

Tāpat sezonas pabeigšana vasarā atstātu negatīvu iespaidu uz 2020./2021.gada sezonu.

"Klubiem vajadzētu pārcelt pirmssezonas pārtraukumus un sagatavošanās periodu, bet līgai nāktos pārcelt transfēru periodu, pēc iespējas vēlāk sākt sezonu un aizvadīt mazāk spēļu. Turklāt, 18 komandas jau noslēgušas sezonu un gatavojas nākamajai," raksta KHL.

Vienā no nākamajām KHL direktoru sanāksmēm tiks lemts par vietu sadalījumu 2019./2020.gada sezonā. Gagarina kausa izcīņā vienlaikus tiek noskaidroti arī Krievijas čempioni hokejā.

Pēc "Jokerit" un Jāņa Kalniņa izstāšanās no turnīrā, vienīgais no latviešu hokejistiem, kurš turpināja KHL sezonu, bija Miks Indrašis, kura pārstāvētā Maskavas "Dinamo" sasniedza Gagarina kausa izcīņas otro kārtu.

Redaktors iesaka