Pk, 2.06.2023.

ECDC: Covid-19 pandēmija varētu turpināties arī vasarā

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Enric Fontcuberta / EPA

Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs (ECDC) uzskata, ka jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatība turpināsies vēl vasarā, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Pirms tam daži eksperti plašsaziņas līdzekļos izteica cerību, ka pandēmija varētu beigties vasaras karstumā. Iepriekš koronavīrusu uzliesmojumi vasaras mēnešos netika novēroti.

Silts laiks var palēnināt vīrusa izplatību, bet ne pilnībā nokaut to, jo koronavīrusa saslimšanas gadījumi šobrīd ir fiksēti daudzās valstīs, kur jau ir ļoti silts un vasarīgs laiks.

ECDC arī vērsa uzmanību, ka pastāv liels risks, ka pieaugošā koronavīrusa gadījumu skaita dēļ nākamo nedēļu laikā tiks pārsniegta veselības aprūpes sistēmu kapacitāte Eiropas Savienībā (ES), Lielbritānijā, Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā.

"Pēdējo desmit dienu laikā Covid-19 gadījumu un nāves gadījumu skaits ES/Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ) ir pieaudzis desmitkārtīgi, globālās pandēmijas centram tagad nonākot Eiropā," norādīja Ammona.

"Reģistrētie saslimšanas gadījumi pieaug līdzīgā trajektorijā, kāda tika novērota Hubei provincē februāra sākumā un Itālijā marta sākumā," viņa piebilda.

Pastāv "vidējs" ar Covid-19 vīrusu saistītās smagās slimības risks vidusmēra sabiedrībai ES/EEZ valstīs un Lielbritānijā, bet tas ir "ļoti augsts gados vecākiem cilvēkiem un indivīdiem ar hroniskām pamatslimībām", norādīja ECDC.

Ir izšķiroši svarīgi, ka visi pakļaujas prasībām sabiedrības veselības jomā, ko izvirza nacionālās varasiestādes, sacīja Ammona.

Līdz trešdienai visā pasaulē reģistrēti aptuveni 416 000 Covid-19 gadījumu. To vidū ir arī teju 205 000 ES/EEZ un Lielbritānijā.

Šajā reģionā līdz šim reģistrēti 11 810 nāves gadījumi.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu