Pk, 30.09.2022.

"Pati ar savām acīm redzēju pirmo." Vakar virs Latvijas debesīm kameras fiksējušas divus meteorus ar "pēdu"

LETA
"Pati ar savām acīm redzēju pirmo." Vakar virs Latvijas debesīm kameras fiksējušas divus meteorus ar "pēdu"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: AFP / Scanpix

Vakar virs Latvijas debesīm kameras fiksējušas divus meteorus ar "pēdu", aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Astronomijas biedrības valdes locekle, portāla "StarSpace.lv" redaktore Anna Gintere

Vakar virs Latvijas debesīm kameras fiksējušas divus meteorus ar "pēdu", aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Astronomijas biedrības valdes locekle, portāla "StarSpace.lv" redaktore Anna Gintere.

Viņa stāstīja, ka "StarSpace AllSky" kamerās vakar plkst.20.24 un plkst.20.46 bijuši redzami divi meteori. "Pati ar savām acīm redzēju pirmo. Tie bija pārāk mazi, lai kļūtu par meteorītiem. Visticamāk sadalījušies sīkās sastāvdaļās jeb putekļos atmosfērā.

Gintere skaidroja, ka tos pat vēl īsti nevarētu dēvēt par ugunsbumbām vai bolīdiem. Tie ir meteori ar "pēdu". Tas nozīmē, ka tiek novērota tautas valodā tā dēvētā "krītošā zvaigzne" un vēl brīdi pēc tās izzušanas redzams ceļš, pa kuru tā lidojusi jeb tā dēvētā pēda, sacīja Gintere.

Viņa pieļauj, ka, iespējams, tie piederēja marta Geminīdām (radiants Dvīņu zvaigznājā) vai Kamelopardalīdām (radiants Žirafes zvaigznājā). Abas varētu būt saistītas plūsmas. To maksimums bija 22.martā, norādīja Gintere.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu