"airBaltic" agrā svētdienas rītā Latvijā nogādās aptuveni miljonu sejas masku

Lidostā nebijuši skati.

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" reiss ar aptuveni miljonu sejas masku un respiratoru Latvijā ielidos svētdien agri no rīta, informēja uzņēmumā.

Uzņēmumā skaidroja, ka krava ar 619 kastēm, kurās ir aptuveni vienu miljonu sejas masku un respiratoru, ir izlidojusi uz Latviju.

Lidojums veikts pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) lūguma.

Krava Rīgā ieradīsies agrā 29.marta rītā.

Kā ziņots, Latvijā no Ķīnas tiks piegādāta pirmā krava ar 900 000 sejas maskām un 80 000 respiratoriem, kas pēc saņemšanas tiks novirzītas ārstniecības iestādēm, aģentūru LETA informēja NVD.

Lai Latvijā nogādātu šo sūtījumu, "airBaltic" veic īpašu kravas lidojumu uz un no Urumči starptautiskās lidostas Ķīnā, no Džendžou un Jivu reģioniem.

Nākamās nedēļas laikā plānotas vairākas papildu piegādes ar vairāk nekā četriem miljoniem masku un respiratoru.

NVD norāda, ka pasaulē pastāvošo problēmu dēļ individuālās aizsardzības līdzekļu iegādes process nav vienkāršs, taču iestāde velta visus iespējamos resursus, lai pēc iespējas ātrāk sagādātu nepieciešamo līdzekļu daudzumu.

Lai nodrošinātu savlaicīgas piegādes, NVD cieši sadarbojas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, "airBaltic", Latvijas vēstniecību Ķīnā, kā arī daudzām citām pusēm.

Kā ziņots, saskaņā ar 27.marta informāciju ar Covid-19 kopumā valstī saslimuši 280 cilvēki.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Uz augšu