Video ⟩ "Tā nav tikai pensionāru slimība. Mirst ļoti daudz jaunu cilvēku." Spānijā iestrēdzis latvietis aicina tautiešus izolēties

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

"Ir grūti nosēdēt četrās sienās, bet tas ir jādara un jācenšas saglabāt pozitīvisms," Latvijas ielu vingrotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Šlēziņš jau divas nedēļas sēž karantīnā Spānijā un nezina, kad varēs atgriezties Latvijā. Viņš saviem sekotājiem portālā "Facebook" dalās ar pārdomām par situāciju Spānijā un Latvijā.

SITUĀCIJA SPĀNIJĀ

Posted by Šlēz Māris on Saturday, March 28, 2020

Māris Spānijā ir kopā ar savu draudzeni Margaritu. Viņš palicis Spānijā, jo bija plānots, ka meitai būs jāiet uz skolu līdz šī mācību gada beigām, bet skolas Covid-19 krīzes dēļ ir slēgtas.

Viņš pastāstīja, ka ir pagājušas tieši divas nedēļas, kopš viņi sēž karantīnā, jo viņu reģionā bez vajadzības pamest dzīvesvietu nedrīkst. "Ir izrakstīti jau 81 000 sodi apmērā no 600 eiro līdz 30 000."

Šlēziņš pastāsta, ka drīkst doties uz veikalu pēc pirmās nepieciešamības precēm, bet jāizvēlas tikai tuvākie veikali.

"No veikala jādodas noteikti ar čeku, jo jebkurā mirklī to var pārbaudīt. Faktiski, ja ir kaut viena aizdoma, ka ir pārkāpti ierobežojumi, tad soda šeit drastiski."

"Tas [sodīšana, naudas sodi] arī ir vienīgais variants, kā cilvēku pulcēšanos ierobežot," uzsver Māris.

"Sēdēt mājās nav viegli, četrās sienās. Zinu ļoti daudz cilvēkus Spānijā un citur, kas lieto alkoholu un slīgst depresijā tā dēļ, tāpēc jācenšas sportot, strādāt, ēst veselīgi, skatīties pozitīvas lietas!"

"Mēs šeit Spānijā esam priekšā jums Latvijā. Man ir nedaudz žēl noskatīties visus "storijus", ko cilvēki publicē, ka viņi ir aizbraukuši uz Jūrmalu un sūdzas, ka tur ir daudz civēku... Tad arī jūs sēžat mājās," aicina latvietis.

Māris uzsver, ka ir beidzot jāsaprot, ka ir tiešām pienācis laiks sēdēt mājās, lai neatkārtotos Itālijas un Spānijas situācija.

Uz augšu