Tiešraides arhīvs ⟩ Informē par Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises scenārijiem

Informē par Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises scenārijiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
IZM ministre Ilga Šuplinska
IZM ministre Ilga Šuplinska Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien, 31. martā, norisinājās XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komitejas attālinātā sēde, kurā tika apspriesti šovasar iecerēto XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises scenāriji.

Plkst. 11.30 attālināti norisinās preses brīfings, kurā piedalās izglītības un zinātnes ministre, Svētku rīcības komitejas priekšsēdētāja Ilga Šuplinska, Dziesmu svētku padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Klišāns un Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Jau ziņots, ka ka šobrīd tiek izstrādāti trīs atšķirīgi scenāriji, kuru īstenošana atkarīga no ārkārtējās situācijas attīstības.

Tāpat kā visas mācību iestādes, arī Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanas process šobrīd ir pārtraukts un līdz 14. aprīlim skates nenotiek. Svētku pārstāve Inga Vasiļjeva skaidroja, ka šobrīd aktīvajā fāzē ir darbs, plānošana un situāciju modelēšana - kas notiek, ja epidemioloģiskā situācija strauji progresē, kas notiek, ja tā uzlabojas, un kas notiek tad, ja kļūst "pavisam" slikti.

"Kā jebkurš pasākuma rīkotājs, arī dziesmu svētku organizētāji šobrīd modelē šīs situācijas - lai tad, kad būs pienācis brīdis "x", būtu pilnībā skaidrs, kuru lēmumu pieņemt," uzsvēra Vasiļjeva.

Pašlaik svētku rīkotāji strādā pie trim modeļiem. Ja situācija attīstīsies ļoti pozitīvi - Ministru kabineta apstiprinātajos datumos no 6.jūlija līdz 12.jūlijam varēs notikt pilnīgi viss. Ja situācija par kādu zināmu laika periodu pavirzīsies uz priekšu, svētkus varētu pārcelt uz augustu. "Bet, ja situācija tomēr ieilgs, svētki šovasar nenotiks - tie būs jāpārceļ uz tālāku nākotni," atklāja Vasiļjeva.

Vienlaikus tika uzsvērts, ka svētku rīkotāji pieņems lēmumus, tikai un vienīgi vadoties no sabiedrības drošības viedokļa, jo iecerēts, ka šogad svētkos piedalītos vairāk nekā 35 000 dalībnieku.

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī tika pārtrauktas arī šovasar jūlija sākumā plānoto skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieku skates, konkursi, kopmēģinājumi un citi pasākumi. Precīzu informāciju par tālāko rīcību un pārcelto skašu norisi rīkotāji sola pēc Lieldienām.

Kā vēstīts, no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tika nolemts skolās un augstskolās mācības organizēt attālināti, savukārt visu interešu izglītību, tostarp deju un koru pulciņus apturēt līdz 14. aprīlim.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu