Grišins: Patlaban valstī krities noziedzības līmenis, tomēr pēc kāda laika tas, iesējams, palielināsies

Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Patlaban jaunā koronavīrusa izraisītās krīzes rezultātā valstī ir krities noziedzības līmenis, taču var prognozēt, ka pēc kāda laika noziegumu skaits palielināsies, šodien žurnālistiem sacīja Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Viņš skaidroja, ka kopš ārkārtējās situācijas noteikšanas samazinājušies ekonomiskie procesi un arī sabiedriskā dzīve vairs nav aktīva. Tā rezultātā noziegumu skaits ir samazinājies.

Tomēr, neskatoties uz ārkārtējo situāciju, policija turpina veikt kriminālizlūkošanu internetā un ikdienas dzīvē. "Nenoliedzami, ka pēc kāda laika mēs prognozējam nozieguma skaita palielināšanos. Mēs esam tam gatavi, jo Kriminālpolicija un operatīvie darbinieki turpina strādāt un ir gatavi reaģēt," uzsvēra Grišins.

Lai arī kopumā noziedzība mazinājusies, patlaban vērojams neliels pieaugums dažādām noziedzīgām izpausmēm internetā, piemēram, viltus ziņu radīšana vai viedokļu paušana, kas robežojas ar necieņu vai naida kurināšanu. Policija saņemto informāciju izvērtē un nepieciešamības gadījumā sāk kriminālprocesu.

Tāpat internetā ir daudz vietņu, kuras piesaista ar virsrakstiem un jaunāko informāciju par vīrusa izplatību vai citu ar to saistītu informāciju. Šo vietņu apmeklēšana var likt atkārtoti ievadīt sociālo tīklu paroles, tādējādi tās nozogot un piekļūstot personīgai informācijai.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūra LETA noskaidroja, ka par viltus ziņām Covid-19 krīzes laikā neviens kriminālprocess vēl nav sākts.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.