O 26.01.2021.

Aizbēga līdz pagalmam un piedāvāja malku. Pļaviņu pusē policistiem mēģina piedāvāt kukuli

Malka Tīreļu mežniecībā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Lai izvairītos no administratīvo pārkāpumu protokolu noformēšanas, pagājušajās brīvdienās, 28. un 29. martā, Pļaviņu pusē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonām piedāvāti kukuļi - 100 eiro un seši kubi malkas, informēja pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā kāds vīrietis, vadot automašīnu "Chrysler Voyager", nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbrauca ceļa zīmei un to nolauza. Kad notikuma vietā ieradās policisti, viņi konstatēja, ka autovadītājs atrodas alkohola reibumā - viņa izelpā fiksētas vairāk nekā 2,4 promiles.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas par braukšanu alkohola reibumā, vīrietis policistam piedāvājis samaksāt 100 eiro. Nu ir noformēts ne tikai administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols, bet arī sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Savukārt Pļaviņu novada Klintaines pagastā Aizkraukles iecirkņa policisti pamanīja pa ceļu braucam automašīnu "Audi" bez transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm. Kad likumsargi aicināja autovadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policijas darbinieku prasībām apturēt mašīnu un sāka bēgšanu. 

Pēc neilga laika automašīna iebrauca kādas mājas pagalmā. Tur sarunā ar policistiem iesaistījās sieviete, kura solīja policistam piegādāt sešus kubus malkas 180 eiro vērtībā, lai transportlīdzekļa vadītājs netiktu saukts pie atbildības. Arī šajā gadījumā ir sākta administratīvā lietvedība pret autovadītāju, taču pret sievieti policija ir uzsākusi kriminālprocesu par kukuļdošanu.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323.panta pirmajai daļai par kukuļa piedāvāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Šogad Zemgales reģionā par kukuļdošanu pavisam kopā sākti četri kriminālprocesi - divi Aizkraukles, viens Jēkabpils un viens Jelgavas iecirknī. 

Aktuālākās ziņas