Rinkēvičs pieļauj, ka pēc ārkārtējā situācijas pagarināšanas parādīsies jauni repatriēties gribētāji

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ja valdība pagarinās Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju, varētu paplašināties to ārzemēs "iestrēgušo" Latvijas valstspiederīgo loks, kuri vēlēsies iespējami drīzāk nokļūt atpakaļ dzimtenē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" prognozēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš atzīmēja, ka jau patlaban ir apzināti 259 ārvalstīs palikuši Latvijas valstspiederīgie, kuri bija izteikuši vēlmi atgriezties dzimtenē, bet kuru atgriešanās ir kavēta. Taču, ja valdība pagarinās ārkārtējo situāciju, visticamāk, Latvijā gribēs atgriezties arī tie cilvēki, kuri iepriekš bija nolēmuši nogaidīt līdz 14.aprīlim, kad ārkārtējā situācija būtu beigusies.

"Šie cilvēki arī noteikti gribēs atgriezties un mums būs jāmeklē risinājumi. Tas nozīmē, ka es nevaru izslēgt, ka būs vēl kādi papildu reisi. Šī operācija gan nebūs tik masveidīga, kāda bija marta otrajā pusē," norādīja Rinkēvičs, piebilstot, ka, plānojot iespējamus papildu repatriācijas reisus, noteikti rēķināsies arī Latvijas veselības aprūpes sistēmas kapacitāti.

Papildus viņš aicināja tos latviešus, kuri ilgstoši un pastāvīgi dzīvo ārzemēs, ļoti rūpīgi izvērtēt, vai tieši šajā laikā viņiem ir nepieciešams atgriezties Latvijā, jo Covid-19 pandēmijas laikā ceļošana tomēr ir riskanta un sarežģīta, uzsvēra ministrs.

Kā ziņots, Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā no 13.marta līdz 14.aprīlim ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras dēļ apturēti arī starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Būtiski ceļošanas ierobežojumi ir noteikti visā pasaulē.

No veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) teiktā izriet, ka ārkārtējā situācija Latvijā, visticamāk, tiks pagarināta.