Līdz oktobra beigām "airBaltic" atcels apmēram 50% plānoto reisu

Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna starptautiskās lidostas "Rīga" lidlauka teritorijā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Turpinoties Covid-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu, aģentūru LETA informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Viņa norādīja, ka lidsabiedrība pielāgo lidojumu tīklu un reisu grafiku atbilstoši uz laiku samazinātai lidmašīnu flotei, lai spētu atjaunot regulāros lidojumus, kad krīze būs beigusies.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss pauda, ka, ņemot vērā būtisko ietekmi uz pieprasījumu, "airBaltic" plāno darbību atsākt pakāpeniski.

"Kad tas būs iespējams, mēs sāksim ar samazinātu lidmašīnu skaitu, kas ik dienu veiks lidojumus mūsu populārākajos maršrutos. Ar katru nākamo nedēļu atsāksim izmantot aizvien vairāk lidmašīnu, piedāvājot vairāk reisu," viņš klāstīja.

"airBaltic" arī pieņēmusi lēmumu atlikt lidojumu sākšanu jaunajos maršrutos, kas bija plānoti 2020. gada vasaras sezonā no visām trim Baltijas valstīm, kā arī uz laiku apturēt lidojumus vairākos papildu maršrutos.

Ar pasažieriem, kuru biļešu rezervācijas ietekmēs šīs izmaiņas, lidsabiedrība sazināsies personīgi, nosūtot e-pastu un piedāvājot ceļošanas alternatīvas. Jaunākā "airBaltic" ceļojumu informācija pieejama uzņēmuma mājaslapā.

Pašreiz "airBaltic" turpina piedāvāt tās klientiem čarterlidojumus un kravu lidojumus, kurus iespējams pieteikt uzņēmuma mājaslapā.

Jau ziņots, ka "airBaltic" plāno samazināt darbinieku skaitu par kopumā 700 cilvēkiem, bet jau no marta sākuma ir atcelta liela daļa lidojumu. 

"Šā gada kopējā kapacitāte tiks samazināta par aptuveni 40%. Attiecīgi mēs gribam salāgot to arī ar darbinieku skaitu. Mēs esam brīdinājuši valsts nodarbinātības iestādes un arodbiedrības, ka kopumā darbinieku skaitu plānojam samazināt par 700 cilvēkiem," intervijā aģentūrai LETA iepriekš teica Gauss.

Viņš sacīja, ka mērķis ir samazināt nodarbināto skaitu līdz 1000 cilvēkiem, lai "airBaltic" spētu darboties un atgriezties pie peļņas, cik ātri vien iespējams.

"Kad mēs atsāksim izaugsmi, mēs šos cilvēkus nodarbināsim atkal. "airBaltic" mērķē uz 2500 darbiniekiem, jo mēs gribam turpināt izaugsmi nākotnē," teica Gauss.

Tāpat vēstīts, ka "airBaltic" auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018.gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"airBaltic" reģistrēta 1995. gadā, un tās pamatkapitāls ir 256,473 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. 

Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.