"Jaunākie dati dod cerību, bet domāt par ierobežojumu mīkstinājumu ir pāragri." Merkele par Covid-19 izplatību Vācijā

Angela Merkele

FOTO: EPA/Scanpix

Jaunākie dati, kas liecina par koronavīrusa izplatības palēnināšanos Vācijā, ir pamats cerībām, taču ir pāragri mīkstināt noteiktos ierobežojumus sabiedriskajai dzīvei, piektdien, 3. aprīlī, paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.

"Tā ir patiesība, ka jaunākie skaitļi, lai arī cik lieli tie nebūtu, dod mums nedaudz cerību, jo jaunu inficēšanās gadījumu pieaugums ir lēnāks nekā pirms dažām dienām," paziņoja Merkele. "Taču noteikti ir pāragri tajā skaidri saskatīt tendenci un noteikti ir pāragri jebkādā veidā domāt par stingro noteikumu mīkstināšanu."

Inficēto skaits Vācijā turpina pieaugt un piektdien, 3. aprīlī, pietuvojās 80 000, bet no Covid-19 miruši 1017 cilvēki.

Vācijas iedzīvotāji nedrīkst pamest mājas, ja vien tam nav kāds svarīgs iemesls,piemēram, došanās pēc pirkumiem, sportošana vai ārsta apmeklējums.

Vienkopus nedrīkst atrasties vairāk par diviem cilvēkiem, un no citiem ir jāatrodas vismaz 1,5 metru attālumā.

Ierobežojumi ir oficiāli spēkā līdz 19. aprīlim, taču Merkele norādīja, ka no viņas puses būtu "absolūti bezatbildīgi" tagad noteikt datumu, kad ierobežojumi tiks mīkstināti.

Piektdien Roberta Koha institūts, kas ir Vācijas valdības atbildīgā aģentūra par slimību kontroli, paziņoja, ka ierobežojumi koronavīrusa izplatības apturēšanai sāk parādīt efektu.

"Mēs redzam, ka vīrusa izplatība kļūst lēnāka. (..) Tas strādā," paziņoja institūta direktors Lotars Vīlers.

Uz augšu