Zināma pērn apmeklētākā Dailes teātra izrāde

Režisore Laura Groza-Ķibere

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Pērn skatītākā Dailes teātra izrāde bija režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudējums "Salemas raganas", kas demonstrēta 20 reizes un kuru noskatījušies vairāk nekā 16 000 skatītāju, liecina teātra pārskats.

Tai seko režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudētā komēdija "Neiespējamā misija", ko, izrādot 16 reizes, noskatījušies gandrīz 15 300 teātra apmeklētāju. Savukārt trešā skatītājā izrāde bijusi režisora Dmitrija Petrenko veidotā izrāde bērniem "Planēta Nr. 85", kas demonstrēta 16 reizes un kuru noskatījušies gandrīz 13 000 skatītāju.

Savukārt Mazajā zālē skatītājā izrāde bijusi režisores Rēzijas Kalniņas iestudētā "Alvas sieviete", ko, izrādot 19 reizes, noskatījušies gandrīz 4000 teātra apmeklētāju. Otra skatītākā izrāde bijusi režisora Intara Rešetina veidotā komēdija "Mūsējās", kas demonstrēta 14 reizes un kuru noskatījušies gandrīz 3000 skatītāju. Tai seko režisora Regnāra Vaivara iestudētā izrāde "Kaisles vilciens".

Kopumā Dailes teātra izrādes ir noskatījušies 191 914 skatītāji, kas ir par 1,5% mazāk nekā 2018. gadā. Gada pārskatā norādīts, ka piecu gadu griezumā redzama pastāvīga skatītāju skaita samazināšanās, ko skaidro ar vairāku ārējo apstākļu iedarbību: iedzīvotāju skaita samazināšanās valstī, netiešā televīzijas un kino kanālu konkurence. Tāpat skatītāju skaita samazinājumu teātrī ietekmē pieaugošais finansējumu kino nozarei un no tā izrietošā konkurence starp kino un teātra nozari, norādīts pārskatā.

Pērn Dailes teātra Lielo zāli apmeklējuši 148 143 skatītāju, Mazo zāli - 26 325, bet kamerzāli - 9518 teātra apmeklētāji.

Teātra kopējais apgrozījums 2019. gadā ir bijis teju pieci miljoni eiro, no kuriem lielāko daļu veido ieņēmumi no pārdotajām biļetēm un valsts dotācija, kas pērn samazinājusies par 10 000 eiro. Trešais lielākais teātra ieņēmumu avots ir telpu nomas pakalpojumi.

Lielāko daļu izmaksu veido teātra štata darbinieku atalgojums, pamatalga, algas mainīgā daļa un sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kas kopā veido gandrīz 3 miljonus eiro. Pārskatā secināts, ka Dailes teātris ir strādājis finansiāli veiksmīgi un noslēdzis gadu ar peļņu 4883 eiro.

Uz augšu