Tiešraides arhīvs ⟩ Pēc sadarbības padomes sēdes informē par pieņemtajiem lēmumiem

Prejmers Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Šodien attālināti notika Ministru prezidenta uzdevumā izveidotās vadības grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam sanāksme, pēc kuras notiek attālināta preses konference.

Video: Tiešraides ieraksts no preses konferences

Sanāksmē bija paredzēts turpināt izstrādāt priekšlikumus atbalsta pasākumiem Covid-19 seku ierobežošanai.

Kā ziņots, lai novērstu jaunā koronavīrusa radītās slimības Covid-19 radītās negatīvās sekas ekonomikai, Ministru kabinets līdz šim pieņēmis virkni lēmumu, tostarp no valsts budžeta apmaksāt slimības lapas uzņēmumu darbiniekiem, kā arī 2020.gadā atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu un pagarināt uzņēmējiem nodokļu brīvdienas no viena gada līdz trim gadiem.

Tāpat uzņēmumi, kuri atbilst konkrētiem kritērijiem, var pieteikt savus darbiniekus dīkstāves pabalstam, kas ir 75% apmērā no līdz šim saņemtā atalgojuma apmērā, bet ne vairāk 700 eiro mēnesī. Uz dīkstāves pabalstiem var pretendēt arī pašnodarbinātie un mikrouzņēmumos strādājošie.

Iepriekš tika pieņemts lēmums arī par uzņēmējdarbības atbalstu finanšu instrumentu veidā, ko sniedz attīstības finanšu institūcija "Altum".

Pēc finanšu ministra Jāņa Reira (JV) iepriekš paustā, Valsts kasē pietiek līdzekļu, lai valsts varētu sniegt atbalstu Covid-19 radīto negatīvo seku novēršanai, kā arī tiek domāts par citiem finanšu avotiem. Kopumā atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai tuvojas trim miljardiem eiro.

Kā ziņots, Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā no 13.marta līdz 14.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni aizliegumu un ierobežojumu, kas negatīvi ietekmē dažādas ekonomikas nozares.