"Pakaļdzīšanās no Rīgas līdz Ogrei, kas beidzās ar šāvieniem". Uzsākts kriminālprocess pret šoferi, kurš narkotisko vielu iespaidā bēga no policijas

Pakaļdzīšanās no Rīgas līdz Ogre

FOTO: Agris Steks Eglītis/LETA

Valsts policija (VP) uzsākusi kriminālprocesu pret šoferi, kurš pērn Rīgā narkotisko vielu ietekmē bēdzis no likumsargiem, portālu "Apollo" informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecāka speciāliste Ance Rozīte.

Video: TVNET

Pagājušajā nedēļā VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde Rīgas Autotransporta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi kriminālprocesu, kas uzsākts pret automašīnas Audi A6 vadītāju, kurš 2019. gada 24. jūlijā Rīgā, uz Krasta ielas, atrodoties narkotisko vielu ietekmē, nepakļāvās ceļu policijas prasībai apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. Tā rezultātā policijai nācās pielietot šaujamieroci.

Ņemot vērā visus apstākļus, VP amatpersonas uzsāka pakaļdzīšanos, taču agresīvais autovadītājs, nepakļaudamies policistu vairākkārtējai prasībai spēkratu apturēt, turpināja vadīt transportlīdzekli, apdraudot citus satiksmes dalībniekus. Pakaļdzīšanās laikā tika iesaistīti arī papildspēki.

Tā turpinājās līdz pat Ogrei, kur, lai apturētu bīstamo autovadītāju, policijai nācās pielietot šaujamieroci. Pakaļdzīšanās laikā cieta viens no policistiem, kurš ar dažādām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē. Kā arī tika bojāti vairāki transportlīdzekļi. Likumsargi visbeidzot agresīvo autovadītāju aizturēja. Noskaidrojot autovadītāja identitāti tika konstatēts, ka šī persona jau ir izsludināta meklēšanā par citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Šobrīd vīrietis izcieš cietumsodu par citu iepriekš izdarītu noziedzīgu nodarījumu.

Minētās automašīnas Audi A6 vadītājam tika inkriminēti noziegumi pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas - par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Kā arī pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas - par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Šī gada 3.aprīlī kriminālprocess nodots kriminālvajāšanai.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka šofera aizturēšanā iesaistījās arī Rīgas pašvaldības policijas (RPP) ekipāža, taču nesekmīgi, jo minētā ekipāža avarēja.

Pa to laiku bēgošais spēkrats iebrauca iedzīvotāju automašīnās. Vienā no spēkratiem tobrīd atradās sieviete un bērns, kuri guva nelielas traumas.

Atstājot Rīgas teritoriju, bēgošais autovadītājs uzņēma milzīgu ātrumu, traucoties ar vairāk nekā 200 kilometriem.