Dīkstāves pabalstu saņēmējiem papildus plāno piešķirt 50 eiro par katru bērnu

Labklājības ministre Ramona Petraviča

FOTO: Valsts kanceleja

Sadarbības sanāksmes sēdē pirmdien, 6. aprīlī, panākta konceptuāla vienošanās Covid-19 krīzes laikā palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem, portālu "Apollo" informēja Labklājības ministres Ramonas Petravičas padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Labklājības ministre Petraviča uzsver, ka pēc garām diskusijām izdevies kolēģus pārliecināt, ka tieši ģimenēm ar atvasēm turpmākajos mēnešos var klāties visgrūtāk.

"Šodien panāktā vienošanās ir turpinājums jau pieņemtajiem lēmumiem, lai šajā ārkārtas situācijā palīdzētu visneaizsargātākajiem cilvēkiem. Arī turpmāk darīsim visu iespējamo, lai neviens nepaliktu bez iztikas līdzekļiem," norādīja Petraviča.

Politiķu panāktā vienošanās paredz, ja ģimenei (persona), tai skaitā audžuģimenei un aizbildnim, kam aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam un kurai ir tiesības uz pašvaldības krīzes pabalstu, pašvaldība varēs palielināt šī pabalsta apmēru par 50 eiro katram bērnam. Plānots, ka šīs izmaksas valsts pašvaldībai kompensēs 100% apmērā.

Vienlaikus panākta konceptuāla vienošanās arī par papildus atbalstu dīkstāves pabalstu saņēmējiem. Arī viņi par katru bērnu varēs papildus saņemt 50 eiro. Eksperti turpina darbu, lai sagatavotu priekšlikumus, kā vislabāk šo līdzekļu izmaksu nodrošināt.

Lēmums par atbalstu ģimenēm ar bērniem vēl jāpieņem valdībai un jāapstiprina Saeimai.