Pagaidu administrācija šonedēļ plāno pieņemt Rīgas 2020. gada budžetu
Papildināts

Eiro banknotes un monētas burkā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes pagaidu administrācija ceturtdien, 9. aprīlī, plāno pieņemt pilsētas 2020. gada budžetu, liecina administrācijas sēdes darba kārtība.

Šī gada sākumā iepriekšējais domes sasaukums budžetu izskatīja visās atbildīgajās komitejās, taču politisko nesaskaņu dēļ domes sēdē to pieņemt tā arī neizdevās.

Pēc domes atlaišanas, pārņemot pilsētas vadību, administratori solīja izvērtēt, vai domes iestādes turpmākos mēnešus var strādāt ar 1/12 daļu aizvadītā gada budžeta un tā pieņemšanu var atstāt nākamajam sasaukumam, vai arī ir nepieciešams budžetu pieņemt.

Tobrīd tika plānots, ka domes ārkārtas vēlēšanas notiks 25. aprīlī, taču tagad valdošā koalīcija tās plāno pārcelt jau uz 5. septembri. Līdz šim visas domes iestādes strādā ar 1/12 daļu aizvadītā gada budžeta.

Saskaņā ar darba kārtībai pievienotajiem dokumentiem gan pilsētas izdevumi, gan ieņēmumi tiek plānoti tādā pat apmērā, kā to apstiprināja politiķi. Proti, Rīgas 2020. gada budžeta izdevumi tiek plānoti 1,063 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumi - 940,26 miljonu eiro apmērā. 

Tostarp valsts budžeta transferti plānoti 183,70 miljonu apmērā.

Rīgas domes pagaidu administrācijas pārstāve Jana Jentkus aģentūrai LETA gan pastāstīja, ka patlaban pie sēdes darba kārtības dokumentiem ir publicēts iepriekšējā sasaukuma veidots un komisijās apstiprināts budžets, taču līdz ceturtdien gaidāmajai sēdei tajā tiks veikti grozījumi.

Kādas tieši būs izmaiņas, Jentkus pagaidām vēl nekomentēja.